W najnowszym utworze Kwiat Jabłoni opowiada o zamknięciu się człowieka na własne emocje. Jest to jedna z najbardziej osobistych piosenek, której dodatkową wartością jest zwrócenie uwagi na walkę, jaką musimy stoczyć sami ze sobą, zanim wyrzucimy na zewnątrz kotłujące się w nas myśli i zrozumiemy własne uczucia.  

“Dom” to kolejny numer pochodzący z trzeciego albumu zespołu pod tytułem “Pokaz slajdów”, który ukaże się 13 października 2023 roku nakładem Universal Music Polska. Po tanecznym „Od nowa” grupa wraca do brzmień, które mogą kojarzyć się z dotychczasowym dorobkiem Kasi i Jacka. Znów grają folkowo, jednak tym razem z akcentem muzyki irlandzkiej, która inspiruje ich od lat. 

To jest pierwszy utwór jaki napisałem na naszą trzecią płytę. Długo trzymałem go w sobie i czuję wielką radość, że możemy go w końcu pokazać innym. Dom to utwór o strachu przed własnymi emocjami. Opowiada o tym, jak przytłaczające potrafi być chowanie potrzeb, gniewu i lęku przed światem zewnętrznym. Z tego, co obserwuję na co dzień, często wynika, że paradoksalnie to właśnie osoby zmagające się z depresją są uśmiechnięte i pogodne na pierwszy rzut oka. – Jacek Sienkiewicz

Czuję, że to jeden z naszych najbardziej intymnych utworów – po trochu o relacjach z najbliższymi, o przełamywaniu emocjonalnych blokad i zarazem o trudnym spotykaniu się z wewnętrznym dzieckiem. Zapowiada wielką dawkę różnorodnych emocji, które usłyszycie wkrótce na trzecim albumie. Coś się w nas obojgu odmieniło i zaczęliśmy pisać bardziej emocjonalnie. – Kasia Sienkiewicz


Ilustracją piosenki jest animacja, którą stworzyli: Łukasz Zdanowski (scenariusz i reżyseria oraz Bartosz Tytus Trojanowski (grafika i animacja). „Dom” znajdzie się na trzeciej płycie zespołu o nazwie „Pokaz slajdów”. Preorder albumu jest już dostępny na www.muzyka.sklep.pl.  

„Pokaz slajdów” będzie promowany podczas jesiennej trasy koncertowej. Zespół odwiedzi największe hale eventowe w Polsce, w tym szczeci Pełna lista dostępnych wydarzeń znajduje się na www.kwiatjabloni.pl.