Już w przyszły czwartek, 10 sierpnia, w urokliwej miejscowości Wimborne St Giles w hrabstwie Dorset w Anglii, rozpocznie się czwarta edycja festiwalu We Out Here, organizowanego przez Gillesa Petersona.

We Out Here to eklektyczny, wielokrotnie nagradzany brytyjski festiwal, łączący “muzyczne kropki” między jazzem, soulem, hip-hopem, housem, techno, dubem, afro i elektroniką. We Out Here gwarantuje inspirującą muzyczną podróż, rozciągającą się poprzez rozmaite gatunki i style – od spirytualnego jazzu do żywych bębnów i basów, od bossa novy do brytyjskiego funku, od ambientu po jungle.

Podczas tegorocznej edycji w muzyczną podróż zabierze nas ponad 200 artystów; muzyków i DJ’s. O ich dobór zadbał m.in. sam Gilles Peterson, legendarny DJ i jeden z najbardziej wpływowych prezenterów radiowych na świecie, a jednocześnie pomysłodawca i kurator festiwalu.

Czwarta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia w miejscowości Wimborne St Giles, Dorset w UK. Wystąpią m.in.: Blackstar (Yasiin Bey aka Mos Def i Talib Kweli), Róisín MurphyMeshell Ndegeocello, Ezra CollectiveSun Ra ArkestraMarcos ValleBrian Jackson, Cymande, Knucks, Nia Archives, DJ Koco, Makaya McCraven, Kassa Overall, Hypnotic Brass Ensemble, Alabaster dePlume, Nubya Garcia, Yazmin Lacey i wielu innych.

Zobacz pełny program

We Out Here celebruje 50-lecie hip-hopu

Festiwal We Out Here aktywnie angażuje się w międzynarodowe obchody 50. rocznicy narodzin hiphopu! W piątek, 11 sierpnia, w drugim dniu tego wyjątkowego wydarzenia, przypada dokładnie pięćdziesiąta rocznica legendarnej imprezy na Sedgewick Avenue, zainicjowanej przez DJ-a Kool Herc’a oraz jego siostrę Cindy. Imprezę tę symbolicznie uznaje się za “narodziny” hip-hopu.

Przez cały weekend na festiwalu będziemy świętować tę rocznicę z wieloma specjalnymi gośćmi i specjalnym programem, pokazując miłość do jednego z najważniejszych ruchów we współczesnej muzyce.

Specjalnie dla tej wyjątkowej okazji, Mat Bailey stworzył unikalny plakat, czerpiący inspirację z klasycznych hip-hopowych posterów.

Nowa lokalizacja [VIDEO]

Po trzech udanych edycjach, festiwal przenosi się na nową, ekscytującą lokalizację – opuszcza Abbots Ripton w hrabstwie Cambridgeshire i przenosi się do malowniczej miejscowości Wimborne St Giles, położonej 20 mil na północ od urokliwego Bournemouth.

Nowy dom festiwalu, Wimborne St Giles, ukryty wśród gęstych drzew, prezentuje się jako idylliczne miejsce. Otwierający się na przestrzenie 160 hektarów bujnego parku, stwarza wyjątkową przestrzeń dla społeczności We Out Here, gdzie można oderwać się od zgiełku świata zewnętrznego. Ta lokalizacja stwarza doskonałą okazję do wspólnego zanurzenia się w tym, co stało się charakterystyczne dla We Out Here: wyjątkowa oferta muzyczna oraz niezrównany dźwięk, które stały się wizytówką tego festiwalu.

Sprawdź festiwalową playlistę na Spotify

Zapraszamy do odkrycia dźwięków tegorocznego We Out Here Festival dzięki festiwalowej playliście dostępnej na Spotify! Przesłuchaj utwory, które wkrótce zabrzmią na scenie festiwalowej. To idealna okazja, aby zgłębić twórczość artystów, producentów i DJ-ów, którzy wzbogacają line-up tegorocznej edycji We Out Here. Ta specjalnie przygotowana lista utworów pozwoli Ci zanurzyć się w nowych brzmieniach i przygotować się na muzyczną podróż pełną niesamowitych doznań!

Nie Tylko Muzyka: Odkryj wielowymiarową stronę We Out Here!

We Out Here to nie tylko bogactwo muzyczne, ale także fascynująca paleta artystycznych i kulturalnych doświadczeń! Oprócz niesamowitych koncertów, festiwal oferuje inspirującą mieszankę wydarzeń takich jak lekcje tańca, panele dyskusyjne, targi płytowe oraz projekcje filmowe.

Ale to nie koniec! We Out Here dba także o Twoje dobre samopoczucie i duchową równowagę. Zrelaksuj się podczas sesji wellness, dołącz do zajęć rodzinnych, a po intensywnie spędzonej nocy możesz wzmocnić zarówno ciało, jak i umysł, wybierając się na jogę, rozciąganie, odprężające kąpiele w gongach tybetańskich czy poranny jogging. A jeśli masz ochotę na ekstremalne wyzwanie, czeka na Ciebie nawet intensywny trening full body workout!

To wszystko po to, aby zapewnić Ci niezapomniane doświadczenie festiwalowe i przygotować na kilkudniowe, ekscytujące świętowanie muzyki oraz niepowtarzalnego spotkania z międzynarodową społecznością We Out Here.

Bilety na We Out Here 2023 można kupić TUTAJ. 

Festiwal We Out Here odbędzie się w dniach 10-13.08.2023 w miejscowości Wimborne St Giles w Anglii (zobacz dojazd na Google Maps).

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co czeka na Ciebie podczas tegorocznej edycji, odwiedź stronę festiwalu. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci lepiej zaplanować swoją niezapomnianą przygodę na We Out Here 2023.