Maxwell napomknął o swoim szóstym albumie studyjnym, “blacksummers’NIGHT”, w niedawnym poście w mediach społecznościowych. Legendarny piosenkarz, autor tekstów i producent udostępnił swoją trzecią i ostatnią część trylogii rozpoczętej w 2009 roku, która wciąż jest w drodze.

„Muzyka That_NIGHT wymaga czasu; ona się ubiera”napisał Maxwell w tweecie ze zdjęciem półksiężyca.

W listopadzie 2021 roku ogłoszono, że Maxwell rozstał się ze swoją wieloletnią wytwórnią Columbia Records i nawiązał współpracę z BMG. W ramach nowego kontraktu wyda “blacksummers’NIGHT”.


Gorąca melodia „Off” pojawiła się pod koniec 2021 roku jako pierwszy efekt nowej współpracy. Wzbił się na pierwsze miejsce listy przebojów Billboard’s Adult R&B Airplay, zajmując ósme miejsce na liście.

Wcześniej Maxwell rozpoczął premierę albumu “blacksummers’NIGHT” planowanym głównym singlem „Shame” w październiku 2019 roku. Utrzymany w średnim tempie utwór zajął 14. miejsce na liście przebojów Adult R&B, następnie osiągnął 8. miejsce i pozostał na liście przebojów łącznie przez 20 tygodni.

Obecnie nie jest jasne, czy utwory „Off” lub „Shame” znajdą się na oficjalnej liście utworów na “blacksummers’NIGHT”. Poza wydawnictwami muzycznymi, Maxwell w ostatnich latach aktywnie koncertował i kontaktował się ze swoimi fanami. Przygotowuje się do NIGHT, The Trilogy Show, trzydniowej rezydencji w Las Vegas, wraz z innymi występami w całym kraju.

Od 9 sierpnia Encore Theatre w Wynn Las Vegas będzie gospodarzem trzydniowej serii koncertów Maxwella, następnie, we wrześniu ma wystąpić wraz z Mariah Carey na koncercie Hip Hop Forever, którego gwiazdami będą Mary J. Blige i Tyrese. Jesienią Maxwell po raz trzeci powróci do The Kennedy Center na cztery noce koncertów symfonicznych. Pokazy zaplanowano od 11 do 14 października w Waszyngtonie.