Stormzy, król brytyjskiego rapu, połączył siły z wokalistką, która szturmem podbiła Wyspy Brytyjskie – RAYE. Ich wspólny utwór „The Weekend” wyprodukował London.

Stormzy i RAYE skupiają się na romantycznej i zabawnej stronie życia, szczegółowo opisując swoje pragnienia spotkania obiektu westchnień. Premierze piosenki towarzyszy klip w reżyserii Omara Jonesa. Nakręcony w różnych lokalizacjach teledysk obejmuje kilka scen w klubie, sypialni, jak i podczas nieśmiałego spotkania na ulicy. 


– Istnieje różnica między tworzeniem muzyki w wieku 22 lat, a robieniem tego, gdy zbliżasz się do trzydziestki – wyznał niedawno Stormzy w wywiadzie dla letniego wydania „Dazed Magazine”. – To rodzaj spokoju, stabilności i bezruchu, który można uzyskać tylko poprzez dojrzałość. Tracisz wszystkie nerwowe dreszcze i lęki, otrząsasz się z tego wszystkiego, bo jesteś już dorosłym mężczyzną.

Stormzy jest nie tylko jednym z najwybitniejszych raperów w Wielkiej Brytanii, ale także jednym z najbardziej utalentowanych muzyków i prawdziwą ikoną kultury. Wszystkie z jego dotychczasowych albumów („Gang Signs & Prayer”, „Heavy Is The Head” i „This Is What I Mean”) zajęły 1. miejsce w Wielkiej Brytanii, z czego dwa pierwsze zdobyły nominację do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize.