Skubisz Lemańczyk Cooperation zapraszają na najbliższe koncerty na południu kraju. Zespół pod wodzą Piotra Lemańczyka i Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza wystąpi w najbliższy wtorek (25 lipca) na Summer Jazz Festival Kraków w Harris Piano Jazz Bar. Dzień później (26 lipca) muzycy zagrają w bieszczadzkiej Hipisówce w Dołżycy a mini trasę zakończą 27 lipca w Rzeszowie koncertem w Parku im. W Szafera na Słocinie. Muzycy będą promować wydany w zeszłym roku album „Stories about life and love”.

Terminy koncertów:

  • 25 lipca – Summer Jazz Festival Kraków – Harris Piano Jazz Bar – 21:30
  • 26 lipca – Hipisówka, Dołżyca – 20:00
  • 27 lipca – Park im. W. Szafera w Słocinie, Rzeszów – 19:00

Skubisz Lemańczyk Cooperation, to zespół łączący północ z południem i muzykę improwizowaną ze słowem. Autorskie kompozycje kontrabasisty i basisty jazzowego Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza “Eskaubei” dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem.


W skład zespołu wchodzi również doświadczony i utytułowany trębacz Tomasz Nowak, a także czołowy perkusista młodego pokolenia – Grzegorz Pałka. W większości utworów na płycie gościnnie partie syntezatorów zarejestrował Wojciech Długosz „Mr Krime”.