Yussef Dayes kontynuuje prace nad swoim debiutanckim, solowym albumem “Black Classical Music”, którego premiera zaplanowana jest na wrzesień 2023 roku. Multiinstrumentalista, producent, kompozytor podsyca emocje swoich fanów na całym świecie, wydając dwa nowe single: „Marching Band” i „Tioga Pass”.

W „Marching Band” występuje inny muzyczny improwizator – Masego, i czujemy się jakbyśmy szpiegowali zamknięte jam session. Z Elijahem Foxem na klawiszach, Maxwellem Hunterem na basie i Venną na saksofonie utwór pozwala każdemu muzykowi po prostu grać.


Tymczasem na „Tioga Pass” Dayes łączy siły z częstym współpracownikiem, gitarzystą basowym Rocco Palladino. Nazwany na cześć przełęczy górskiej w Parku Narodowym Yosemite zauważa, że po rodzinnej wycieczce wyobraża sobie tę przełęcz jako taką, która żyje za darmo.


Nowe single są kontynuacją utworu „Rust” z udziałem Toma Mischa i utworu tytułowego z nadchodzącego albumu Dayes “Black Classical Music”. Na 19-stoutworowym albumie znajdzie się wielu innych utalentowanych artystów takich jak Chronixx, Jamilah Berry i Leon Thomas. Wydawnictwo zostanie wydane w kilku wersjach.