Pianista Harold López-Nussa wydał swój głęboko poruszający nowy singiel i teledysk „Mal du Pays”. Wzruszająca piosenka pochodzi z jego nadchodzącego solowego debiutu “Timba a la Americana”, który ukaże się 25 sierpnia. Album będzie pełen radości i patosu, który został zainspirowany niedawną decyzją pianisty o opuszczeniu kubańskiej ojczyzny i rozpoczęciu nowego życia we Francji.


Wyprodukowany przez Michaela League (Snarky Puppy), “Timba a la Americana” prezentuje 10 nowych, dynamicznych, oryginalnych kompozycji wykonanych przez zgrany zespół, w skład którego wchodzą wirtuoz harmonijki ustnej Grégoire Maret, Luques Curtis na basie, Bárbaro „Machito” Crespo na kongach i brat Harolda, Ruy Adrián López-Nussa na perkusji.

López-Nussa zdobywał światową popularność przez ostatnie dwie dekady, odkąd wygrał prestiżowy Montreux Jazz Piano Competition w 2005 roku. Urzekł publiczność na całym świecie swoimi ekscytującymi występami, wydał dziewięć uznanych albumów jako lider i występował jako członek gwiazdorskiego projektu Ninety Miles z 2011 roku ze Stefonem Harrisem, Davidem Sanchezem i Christianem Scottem. Urodzony w muzycznej rodzinie w Hawanie, jego muzyka odzwierciedla pełny zakres i bogactwo kubańskiej tradycji muzycznej z charakterystycznym połączeniem elementów folklorystycznych, popularnych i klasycznych, a także improwizacją.