Ciara wciąż jest w trybie współpracy. Zdobywczyni nagrody Grammy, na zaproszenie indonezyjskiej artystki AGNEZ MO, dołączyła do nagrania nowego singla zatytułowanego “Get Loose” wyprodukowanego przez Roba Knoxa.

Klubowy charakter zadowoli imprezowy tłum, ponieważ dwie zaciekłe divy deklarują, że rozpuszczenie włosów to jedyny sposób na dobrą zabawę na parkiecie. AGNEZ MO i Ciara zaprezentowały również energetyczny teledysk wyreżyserowany przez Lorisa Russiera.


„Get Loose” to jeden z wielu wyróżnionych współprac Ciary w tym roku. Wcześniej dołączyła do Big Freedy przy „$100 Bill” i Jacksona Wanga przy „Slow”. Ciara jest także główną gwiazdą własnego singla „Da Girls”, wydanego w marcu. Wzmacniający hymn został zaktualizowany o alternatywne miksy z gościnnymi gwiazdami, takimi jak Lola Brooke, Lady London (Girls Mix) i Derrick Milano (R&B Slow Mix).

„Da Girls” jest częścią nadchodzącego ósmego albumu. Ciara udostępniła również kilka utworów ze swojego nadchodzącego albumu, w tym „Better Thangs” z udziałem Summer Walker i „Jump” z Coast Contra. Ten ostatni jest głównym singlem na płycie. Zadebiutował i osiągnął 4. i 12. miejsce na liście Billboard’s R&B Digital Song Sales i Billboard’s R&B/Hip-Hop Digital Song Sales.