„String Theory” to uznany album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego. To wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą, sekcję rytmiczną oraz orkiestrę AUKSO. Choć każda z jej części jest bardzo zróżnicowana, to łączą się one w kompleksową całość, w której klasyczne brzmienie orkiestry przenika się z brzmieniem gitary elektrycznej.


Teraz, dzięki wydaniu na winylu, słuchacze będą mogli cieszyć się tą płytą w jeszcze bardziej autentyczny sposób. Płyta winylowa “String Theory” jest dostępna również w limitowanej edycji z autografem Marka Napiórkowskiego. Poligrafię albumu stworzył Andrzej Pągowski.

„Projekt „String theory” to ziszczenie mojego muzycznego marzenia; pragnienia, by stworzyć muzykę łączącą świat jazzowych improwizacji z pięknym brzmieniem instrumentów smyczkowych. Od początku myśląc o projekcie, chciałem stworzyć muzykę, w której orkiestra smyczkowa nie jest elementem dodanym do naszych jazzowych harców, ale jest równorzędnym partnerem, zarówno koncepcyjnie, jak i sonorystycznie. Ogromną przyjemność sprawia mi muzykowanie z orkiestrą smyczkową i moim trio. Tytułowa teoria strun mówi m.in. o tym, że materia składa się z drgań, czyli wibracji. W muzyce, którą wspólnie wykonujemy wibrują nie tylko liczne struny, ale także serca muzyków i, w co mocno wierzę, także serca słuchaczy nie pozostaną odporne na inspirujące drgania”. – Marek Napiórkowski