Światowe gwiazdy elektroniki, najpopularniejsi polscy raperzy, zwycięzcy Eurowizji, legenda polskiej piosenki, ekscytujący debiutanci oraz powrót Magic Forest. Tak wygląda ostatnie ogłoszenie tegorocznej edycji FEST Festival. Na Arena Stage zagra izraelski duet VINI VICI. Tytani psychodelicznego transu od 10 lat działają pod tym szyldem i grają na największych elektronicznych festiwalach na świecie.


4 nowe nazwiska zasilą z kolei line-up Kręgów Tanecznych. Ukraiński duet WOO YORK (live) to mistrzowie obsługi analogowego sprzętu, którzy po latach eksperymentów wykuli swoje własne brzmienie opierające się na melodyjnym minimal techno. MISS MONIQUE przy okazji swoich setów odwiedza najbardziej spektakularne lokalizacje na świecie. Prędzej czy później musiała więc zaszczyć obecnością jeden z największych parków w Europie, czyli Park Śląski. Ukraińska DJ-ka to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie progressive house’u i melodic techno. Działający od ponad 3 dekad OCTAVE ONE (live) to legendy detroit techno. Bracia Lenny i Lawrence Burden opatentowali swoje własne, oparte na analogowych syntezatorach i maszynach perkusyjnych, brzmienie, a ich występy na żywo to pokazy prawdziwego kunsztu w tej dziedzinie. Nasz rodak EARGASM GOD jest coraz gorętszym nazwiskiem na europejskiej scenie klubowej. Sam opisuje swoje brzmienie jako „strip club music”. Na Astral Stage zaprezentuje przede wszystkim trance’owe dźwięki.


Rapowe skrzydło tegorocznego line-upu zamyka 4 artystów. KALUSH ORCHESTRA zyskali ogólnoświatową popularność, dzięki „Stefanii”, która przyniosła im zwycięstwo na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2022 roku. Łącząca rap oraz ukraiński folk grupa nie spoczywa na laurach i koncentruje się na swojej misji: przypominaniu o potrzebie solidarności z całą Ukrainą. MALIK MONTANA przyjedzie do Parku Śląskiego, by zaprezentować utwory z monumentalnego albumu „Adwokat Diabła” i zagra też hity, które sprawiły, że nie tylko jest jednym z najpopularniejszych polskich raperów, ale także perspektywiczną postacią w kontekście europejskiej sceny. KIZO pojawi się na FEST Festivalu z kolei drugi raz z rzędu. Ambasador sukcesu nie zatrzymuje się i już zapowiada następcę zeszłorocznego „Ostatniego tańca”, a nowy kierunek zwiastuje m.in. futurystyczny singiel „Avatar” z gościnnym udziałem Janusza Walczuka. ZEAMSONE to z kolei jeden z najpopularniejszych polskich przedstawicieli emo-rapu, który niepostrzeżenie wykręca imponujące liczby. Jego ostatni longplay, „Uniwersum”, znalazł się na 2. miejscu listy sprzedaży OLiS.


Na FEST Festivalu jest też miejsce dla prawdziwych legend. A na to miano zdecydowanie zasługują ALICJA MAJEWSKA i WŁODZIMIERZ KORCZ. Obecna na scenie od ponad 50 lat piosenkarka zaprezentuje festowej publiczności swój zjawiskowy głos oraz takie nieśmiertelne klasyki jak „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Dopóki śpiewam”. Podczas koncertu na Silesia Stage będzie jej towarzyszyć stały współpracownik, pianista i kompozytor Włodzimierz Korcz. Ignacy Błażejowski jest szerzej znany po prostu jako IGNACY. 19-letni piosenkarz ma koncie bardzo udane występy w programie The Voice of Poland, gdzie jego mentorką była Edyta Górniak. Przełomem w jego karierze okazał się singiel „Czekam na znak”, który zdominował listy przebojów platform streamingowych oraz największych rozgłośni radiowych w Polsce. WIKTOR DYDUŁA to z kolei prawdziwa rewelacja ostatnich miesięcy. Obdarzony głębokim, prawdziwie bluesowym głosem wokalista i gitarzysta w marcu wydał pełen przebojowych, gitarowych brzmień album „Pal licho”, który został świetnie przyjęty przez rodzimą krytykę muzyczną. Jego występ na FEST Festivalu będzie pełen ognia i nieskrępowanej niczym charyzmy.


W tym roku powróci także ukryta wśród drzew scena Magic Forest, tym razem we współpracy z marką Dr. Martens. Rockowe, elektroniczne i folkowe dźwięki zapewnią: DARIA ZE ŚLĄSKANABIHAH IQBALCARI CARIJALEL N’GONDAJULIA ROCKASINPLUSJUNGSTÖTTEROLIVER KEANETHE LAFONTAINESPA SHEESHY, TWO ANOTHERKING NO-ONEPOLA RISELOR, OYSTERBOY oraz TYNSKY. Każdy dzień na scenie Dr. Martens x Magic Forest będzie z kolei wieńczyło Jam Session.


Wśród wcześniej ogłoszonych gwiazd FEST Festivalu 2023 znaleźli się m.in: The Chemical Brothers, Peggy Gou, Kasabian, Róisín Murphy, Yungblud, M83, Ferg, Sofi Tukker, AJR, 070 Shake, Don Diablo, Bonobo, Yung Lean, Oliver Heldens, Aitch, Bladee i Blossoms. To jednak tylko ułamek bogatego we wrażenia i eklektycznego repertuaru, który ma do zaoferowania najbardziej różnorodny festiwal w Polsce. Pomiędzy 9 a 13 sierpnia w Parku Śląskim będzie można posłuchać ponad 200 występów. Na tym jednak liczba atrakcji się nie kończy. FEST Festival to miasteczko festiwalowe, które tętni życiem i oferuje rozmaite aktywności: od lotu balonem czy podziwiania występów cyrkowców, przez możliwość spróbowania wakeboardingu lub zażycia relaksującego masażu, po udział w licznych warsztatach i dyskusjach z udziałem ekspertów z przeróżnych dziedzin. FEST to festiwal możliwości i wyboru!

Bilety na FEST Festival 2023 w tańszej puli LAST CHANCE są dostępne tylko do 14 lipca na stronie www.festfestival.pl oraz Going.