Hania Rani będzie miała dość intensywne wakacje. Już 5 czerwca, koncertem w norweskim Bergen rozpocznie letnią trasę po Europie. Do Polski zawita tylko raz, 6 sierpnia wystąpi na OFF Festival. Jeśli nie możecie być wtedy na jej koncercie to nic straconego. Reprezentantka wytwórni Gondwana Records i Deutsche Grammophon jesienią kilkukrotnie zagra w Polsce.

Ostatnia taka trasa miała miejsce w 2019 roku podczas premiery albumu “Esja”. Do tej pory były to pojedyncze koncerty. Dobrym pretekstem trasy jest nadchodząca premiera płyty. To następczyni wydanej w 2020 roku “Home”. Do tej pory ukazał się jedynie singiel “Hello”. Kompozycja wylądowała już w serwisach streamingowych, a na YouTube ukazał się zapis wykonania live nagrany w Alpach. Za jego reżyserię odpowiada Neils Castillon. W materiale tańczy czeski choreograf i performer Kristián Mensa.


Pianistka licznymi występami udowodniła, że scena nie jest jej obca. Gra solo, w duecie (z Dobrawą Czocher) i w zespole, żonglując różnymi konwencjami. Minimalistyczne fortepianowe suity potrafi zestawić z wyważoną, ambientową elektroniką i bogatym instrumentarium. Tym razem potowarzyszy jej grający na kontrabasie Ziemowit Klimek.

Pełną listę koncertów znajdziecie poniżej.