Drugi solowy album Rosalie. wydawany w Def Jam Recordings Poland i zarazem pierwszy tak zróżnicowany gatunkowo. Oprócz wizytówkowych soulu i R&B na płycie: balladowe „Spadamy” w feacie z Kachą, rapowana „Pokusa” z Kukonem i taneczny 80s-owy „Czar” z Vito Bambino. Tytuł „Motherlode” jest synonimem osiągania przez artystkę dobrostanu.

Tytuł płyty to kod w świecie popularnej gry komputerowej, który gwarantuje nieskończoną ilość pieniędzy i pełną kontrolę nad bohaterem. Żyła złota taki stan skojarzył się z artystce z osiąganiem dobrostanu, do którego dążyła. Muzycznym wyrazem tego samopoczucia jest trzecia solowa płyta, która ukazuje się na rynku 26 maja 2023 roku.


„Motherlode” wyznacza dwie wiodące ścieżki muzyczne. Pierwsza część utworów brzmieniowo nawiązuje do początków muzyki soul, alternatywnego popu z lat 70. i 80. (zainspirowanych twórczością Kate Bush, Fleetwood Mac, Nina Simone, Minnie Riperton) i współczesnego hip hopu i r&b (Rejjie Snow, Silk Sonic, Charlotte Day Wilson, Fana Hues). Druga część zainspirowana jest elektro popem, trapem r&b i drum’n’bassem (Billie Eilish, Caroline Polachek, Grace Jones, Fka Twigs, Sza, Summer Walker, Little Simz).

Najnowsza płyta będzie promowana podczas festiwali, na których wystąpi Rosalie. oraz jesiennej trasy koncertowej. Bilety na występy w dziewięciu miastach można kupować na www.eventim.pl/motherlode.