Janelle Monáe, czołowa przedstawicielka wyzwolonych, podzieliła się swoim olśniewającym nowym singlem “Lipstick Lover”. Towarzyszący piosence emocjonalny obrazek wyreżyserowali Janelle Monáe i Alan Ferguson.

– Wkraczając w “Erę przyjemności” (“The Age Of Pleasure”), “Lipstick Lover” to nasz hymn wyzwolonych (freeassmothafucka) inspirowany przez wyzwolonych (f.a.m.) dla wyzwolonych (f.a.m.). To nasza oaza stworzona z miłością, zakorzeniona w akceptacji siebie, pulsująca w odkrywaniu siebie i podpisana wiśniowymi pocałunkami ode mnie dla was  – Janelle Monáe

Utwór “Lipstick Lover” ukazuje się po udziale Janelle Monáe w Met Gali i zapowiada wyczekiwany z niecierpliwością album “The Age Of Pleasure”, który ukaże się 9 czerwca. Na wydawnictwo trafi także świetnie oceniony singiel “Float (Feat. Seun Kuti + Egypt 80)”.

Z okazji rozpoczęcia nowej ery w karierze, Janelle pojawiła się na okładce magazynu “EBONY”, który napisał:

“Wokalistka i autorka piosenek wraca ze swoim najpełniejszym wcieleniem. Jesteśmy świadkami, być może najbardziej queerowego, a także najbardziej czarnego oblicza Monáe…”.

“Float”, które Monáe anonsowała na swoim ogromnie popularnym Instagramie – po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku jako oficjalny hymn kampanii NBA Saturday Primetime na ABC/ESPN, w której Janelle wzięła też udział jako narratorka spotów promocyjnych. Utwór był szeroko wykorzystywany we wszystkich relacjach z NBA, obejmując klipy promo, mecze w primetimie, lokowanie w czasie meczu, media społecznościowe i inne.

Ostatnio “Float” zostało wykorzystane w animowanym wideo przedstawiającym gwiazdę Los Angeles Lakers, LeBrona Jamesa, który wyprzedził Kareema Abdul-Jabbara zostając zawodnikiem NBA z największa liczbą punktów w sezonie regularnym. Numer został udostępniony w mediach społecznościowych ESPN i na Instagramie Jamesa, co pozwoliło na dotarcie do ponad 275 milionów obserwujących.


Janelle Monáe to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystek naszych czasów. Aż 8-krotnie nominowana do Grammy piosenkarka, autorka tekstów, producentka, performerka i ikona mody znana jest na całym świecie z niepowtarzalnego stylu i wizjonerskiego brzmienia. Dzięki powszechnie uznanym albumom “The Archandroid” (2010), “The Electric Lady” (2013) i “Dirty Computer” (2018), znakomicie ocenianym występom, a także niezachwianemu aktywizmowi na rzecz sprawiedliwości społecznej i społeczności LGBTQIA+, Monáe pozostaje jedną z najbardziej fascynujących i ważnych artystek tego pokolenia.