“Morphin'” to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu P.Unity “No Codes”, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2023 roku. Zespól po raz pierwszy tak pełnie uchwycił w nagraniu swój taneczny potencjał, z którego znany jest w wydaniu koncertowym. Utwór powstał w trakcie prac nad materiałem trwających nieprzerwanie przez 4 lata od wydania debiutanckiego „Pulp”. Jak w przypadku większości materiału, za kompozycję odpowiedzialni są Maciej Sondij (gitara) i Miłosz Oleniecki (klawisze), za tekst Jędrzej Dudek (wokal).


Utwór został zarejestrowany w studio Miłosza i domach członków zespołu oraz w Cafe Ole pod okiem Huberta Woźniakowskiego. Chcieliśmy przy tej płycie uniknąć formalnej sytuacji studyjnej, gdzie nagrywa się na godziny, z realizatorem, który jest „w pracy”, z poczuciem, że coś „trzeba” i musi być to zrobione szybko i „profesjonalnie”. 

P.Unity zawsze najlepiej działało w sytuacjach koncertowych, żywych, nieformalnych i takie warunki chcieliśmy sobie stworzyć podczas nagrywania – mówi wokalista zespołu, Jędrzej Dudek. Za miks i master całości odpowiedzialny jest Michał Kupicz, album ukaże się na winylu i w wersji cyfrowej nakładem U Know Me Records.