Artystka znana ze współpracy z Dawidem Podsiadło, Kasią Lins i Ralphem Kaminskim prezentuje autorski materiał! Singiel “Kiedyś” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych!

Jej muzyka to połączenie elektroniki, żywych instrumentów i sensualnych, nieopowiedzianych wprost historii połączonych z oryginalną oprawą taneczną.


Aga Bigaj, wokalistka, pianistka oraz songwriterka, dzięki doświadczeniu z gry w wielu projektach zapoczątkowała własny styl, który łączy inspiracje songwriterskiego popu spod znaku Tori Amos i pełnego kobiecego wdzięku r&b w stylu Aaliyah. Te dwie postaci, których dorobek odegrał zasadniczą rolę w światowej muzyce miały największy wpływ na wrażliwość i estetykę Agi. 

Artystka w swojej karierze występowała m.in. na Open’erze, Off Festivalu, Spring Break’u czy Famie. Supportowała m.in Morcheebę, Petite Noir i Elliphant. Aktualnie promuje najnowszą trasę Dawida Podsiadło “Przed i Po Tour” gdzie do końca czerwca zagra ponad 20 koncertów. 

Po trasie zabiera się do dalszej pracy nad swoim albumem, który powstaje przy współpracy z pochodzący z Dolnego Śląska producentem, wokalistą i autor tekstów – Kubą Dąbrowskim (produkującym m.in. dla Sanah i Jakuba Skorupy) łączącym w swojej twórczości gatunki z pogranicza indie pop, indie rock i folku.

Aga Bigaj o singlu: 

„Kiedyś” powstało z moich ulubionych dźwięków pianina, elektronicznej pulsującej stopy i pociętych wzdychających i płaczliwych sampli wokalnych. Dojrzewało pod okiem i klikiem Kuby Dąbrowskiego – wokalisty i producenta tak samo wierzącego w siłę melodii jak Ja. 

Do klasycznego bitu przemycaliśmy nagrania wiatraka ze studia, szejkujących puszek kawy i jęk szklanego kieliszka. Dzięki temu utwór żyje i oddycha swoim własnym tempem. Opowiada o nadziei i tęsknocie jaką w sobie nosimy, która nie zawsze zostaje spełniona, nasycona. Czasem przedzieramy się przez gąszcz trudności i przeszkód, tak silną mamy potrzebę miłości, nie zważając nawet na to, że powoli gaśniemy goniąc za skrawkiem uczucia.