GoGo Penguin to założone w 2012 roku trio fortepianowe z Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Ich muzyka czerpie z break-betów, wpływów klasycznych, jazzu, minimalistycznych melodii fortepianowych, potężnych linii basowych, perkusji inspirowanej elektroniką i anthemic riffów.

Zespół został nominowany w 2014 roku do Mercury Music Prize, a w 2016 roku trio podpisał kontrakt z Blue Note Records gdzie wydali albumy: “Man Made Object”, “A Humdrum Star” i “GoGo Penguin”, a także dwie EPki i album remiksowy “GGP/RMX”. Z wynikiem ponad 300 000 sprzedanych albumów byli najlepiej sprzedającymi się współczesnymi artystami instrumentalnymi Blue Note! Trio intensywnie koncertowało na całym świecie, występując na liczących się festiwalach, takich jak: Coachella, Outside Lands, Fuji Rock, Blue Dot, Montreal Jazz Festival, La Vienne, Pukkelpop, North Sea Jazz i wielu innych.


Album “Everything Is Going To Be OK” powstawał w trudnym dla zespołu okresie, dając mu schronienie i oddech od trudów otaczającego, prawdziwego życia. Projekt czerpie siłę ze wspólnego zrozumienia i empatii przenoszonej w pełne nadziei dźwięki.

A już niebawem zespół wystąpi w Polsce. 4 czerwca w warszawskiej Progresji, dzień później – 5 czerwca, w szczecińskiej Filharmonii.