Wydana w marcu EPka „Eat Your Young” zachwyciła fanów Hoziera. Niedawno artysta zaprezentował nowy teledysk do tytułowego utworu. Zapowiedział również serię kameralnych koncertów, które przygotują go na wyprzedaną letnią trasę po UK. 

Hozier samodzielnie napisał scenariusz do teledysku. U jego boku możemy zobaczyć aktorkę Ivannę Sakhno. Klip jest teatralnym przedstawieniem, które składa się z dwóch scen. Jedna – oglądana przez dorosłych – przedstawia bohaterów tracących ważne elementy życia, w miarę, jak angażują się w swój świat. Druga scena – oglądana przez dzieci – wciąż zawiera to, co utracili dorośli.

Andrew komentuje premierę:

– Pragnę podziękować niesamowitej Ivannie Sakhno za użyczenie jej talentu, umiejętności i troski do tego utworu. Dziękuję wspaniałej Jillian Meyers za okiełznanie tego wszystkiego oraz niesamowitej Han z Handsome Devils Puppets za odtworzenie Ivanny i mnie na scenie. Dziękuję również Jasonowi Lesterowi, naszemu wspaniałemu reżyserowi oraz Laurze z Our Secret Handshake. Mam nadzieję, że spodoba Wam się nasz mały horror :)


„Eat Your Young” jest tytułowym utworem z wydanej 17 marca EPki. Wydawnictwo jest zapowiedzią nadchodzącego krążka „Unreal Unearth”, który ma ukazać się jeszcze w tym roku. Hozier eksploruje „Piekło” Dantego, skupiając się na dwóch z dziewięciu kręgów: winnych grzechu obżarstwa i heretykach.