Po nowojorskiej rezydencji i koncertach w renomowanym Dizzys Jazz Club – Jazz at Lincoln Center, międzynarodowa formacja Sylwestra Ostrowskiego powraca z koncertami do warszawskiego Jassmine i Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupa będzie promować najnowszy album „We Are The Jazz Brigade”, a kwietniowe koncert będą premierą winyla wydanego nakładem Agora Muzyka.

Bilety: Warszawa | Szczecin


Album „We Are The Jazz Brigade” to swingujący koktajl autorskich kompozycji, gdzie żarliwy groove przenika się z romantyczną polską nutą. Posłuchaj utworu inspirowanego muzyką Stanisława Moniuszki w wykonaniu Jazz Brigade.


Czym jest Jazzowa Brygada? Poza swoją wojskową definicją, brygada według słownika PWN, oznacza „zorganizowaną grupę ludzi wykonujących jakąś pracę lub zadanie”. To wspólnotowe przedsięwzięcie, wymagające kolektywnego wysiłku, zaufania, porozumienia. Ale jak każde, żeby się udało, potrzebuje przewodnika. W przypadku zespołu Jazz Brigade, kapitanów jest dwóch. Sylwester Ostrowski, to nie tylko saksofonista, ale też kipiący pomysłami producent Festiwalu Szczecin Jazz, a Freddie Hendrix z kolei to trębacz, kompozytor, aranżer, którego można usłyszeć obok takich gigantów, nie tylko jazowej muzyki, jak Count Basie Orchestra, Aretha Franklin, Stevie Wonder czy Alicia Keys.

Brygada jest dość młodym, bo zaledwie czteroletnim przedsięwzięciem. Powstała w 2018 roku w Szczecinie pod okiem Wyntona Marsalisa i Dariusa Brubecka. Zdążyła już wziąć udział w wielu festiwalach jazzowych na całym świecie i zdołała przetrwać okres pandemii aby powrócić w wielkim stylu w bieżącym roku. Europejskie tournée łącznie z występami: w Rzymie – Live at Colosseo, w Barcelonie – Jazz Jamboree czy na Jazz and World Music Festival w Amersfoort (Holandia) oraz wydanie najnowszego albumu.

W Jazz Brigade Ostrowskiego i Hendrixa uzupełniają: Miki Hayama, Jakub Mizeracki, Essiet Okon Essiet, Owen Hart jr oraz specjalni goście: Endea Owens, Camille Thurman, Albert Bover oraz Lucas Balbo.

Album wydany nakładem Agora Muzyka jest dostępny na portalach streamingowych od 24 listopada 2022.