Walter Smith III wydał swój nowy, oszałamiający cover „Mother Stands for Comfort” Kate Bush. Jest to najnowszy singiel zapowiadający album “Return to casual”, który już 7 kwietnia ujrzy światło dzienne dzięki Blue Note. Na wydawnictwie występują pianista Taylor Eigsti, gitarzysta Matt Stevens, basista Harish Raghavan i perkusista Kendrick Scott, a także gościnnie: trębacz Ambrose Akinmusire i pianista James Francies.

“Return to casual” jest już dostępny w przedsprzedaży na ekskluzywnym kolorowym winylu, czarnym winylu, płycie CD lub w wersji cyfrowej do pobrania w sklepie Blue Note Store.

To Akinmusire jako pierwszy przedstawił Smithowi utwór „Mother Stands for Comfort”, który jest jedyną nieoryginalną kompozycją z zestawu składającego się z 10 utworów.

„Od chwili, gdy go usłyszałem, porwał mnie nastrój i charakter tego utworu” — wspomina Smith. „Mother Stands for Comfort” było moim wprowadzeniem do muzyki Kate Bush i im więcej jej słuchałem, tym bardziej wciągał mnie jej styl. Dla mnie ta piosenka jest planem, jak uchwycić nastrój i historię i naprawdę przełożyć to na dźwięk”.

Inne single promujące nadchodzący album: