Samara Joy, pochodząca z Bronxu, która niedawno odebrała nagrody dla najlepszego nowego artysty i najlepszego jazzowego albumu wokalnego na swoim pierwszym w historii rozdaniu nagród Grammy, udostępniła wersję utworu „Guess Who I Saw Today” w duecie fortepianowo-wokalnym. Okrojona wersja melodii, którą wykonała z pełnym zespołem na swoim najnowszym albumie studyjnym “Linger Awhile”, zawiera czterokrotnie nominowanego do nagrody Grammy pianistę Geralda Claytona.


Odkąd Samara zdobyła nagrodę Grammy w zeszłym miesiącu, “Linger Awhile” szybko wspina się po listach przebojów, zajmując pierwsze miejsce na listach bestsellerów Amazon, Billboard Jazz, Pandora Trendsetters, iTunes, cyfrowej muzyki i sprzedaży płyt CD Amazona…

Lista utworów zawiera cenione utwory George’a Gershwina („Someone To Watch Over Me”) i Theloniousa Monka („Round Midnight”), a także oryginalny tekst Samary do „Nostalgia (The Day I Know)” Fatsa Navarro.

Po serii międzynarodowych tras koncertowych Samara Joy powróci do Stanów Zjednoczonych, by wiosną i latem wystąpić w Detroit, Los Angeles, St. Louis, Nowym Jorku, San Diego i innych miejscach. Mamy nadzieję, że odbędzie się również trasa w Europie, i dzięki temu posłuchamy Samary ponownie w Polsce!