Multiinstrumentalista, twórca jazzu, hip hopu i r’n’b – Masego, może pochwalić się już ponad dwoma miliardami streamów. Jego drugie wydawnictwo (nazwane po prostu „Masego”) ma szansę znacznie pomnożyć ten wynik.

Masego debiutował w 2018 roku albumem „Lady Lady” z przebojem „Tadow”. Utwór pokrył się platyną w USA, diamentem w Brazylii oraz złotem w Meksyku. Wersja deluxe EPki „Studying Abroad: Extended Stay” zdobyła nominację do nagrody Grammy i zawiera złoty hit „Mystery Lady” z Donem Toliverem.

Artysta promował ostatnią EPkę podczas trasy po Europie. W pierwszej połowie grudnia dwukrotnie wystąpił w Polsce: w Warszawie oraz Poznaniu. 12 marca rozpocznie kolejną trasę „You Never Visit Me Tour” w Ameryce Północnej. 

– Jestem bardzo wdzięczny za tę podróż. Moja pasja przerodziła się w pracę – mówi artysta. – Miałem wszystkie te rzeczy, których niby potrzeba, aby czuć się spełnionym, ale wcale tak nie było. Musiałem ponownie przeanalizować wiele rzeczy. W końcu zrozumiałem, że nie mogę żyć w ten sposób, nie mogę pozostać w tym miejscu. Musiałem ruszyć naprzód.

To właśnie ten wielki krok dokumentuje jego najnowszy album. „Masego” jest dziełem artysty, który stale się rozwija. Studiuje muzykę i pielęgnuje własne rzemiosło, łącząc wiedzę z intuicją i humorem. Muzyk zaprosił do współpracy wyjątkowe grono – są tu tacy twórcy jak Kelvin Wootan, Louie Lastic, Richie Souf, Monte Booker, WaveIQ i Rocaine.

Pierwsze trzy single z albumu – „Two Sides (I’m So Gemini)”, „You Never Visit Me” i „Say You Want Me” – zgromadziły łącznie ponad 15 milionów streamów.