Nagrodzona Grammy Kali Uchis prezentuje najnowszy utwór „Moonlight”. Piosenka pochodzi z jej nadchodzącego anglojęzycznego albumu „Red Moon In Venus”, który ukaże się już 3 marca. Artystka tak wyjaśnia tytuł:

– Miłość to główne przesłanie. „Red Moon in Venus” to ponadczasowa, płomienna ekspresja pożądania, złamanego serca, wiary i szczerości; odzwierciedlenie kobiecości Księżyca i Wenus, które współpracują, by takie elementy jak miłość i domowe życie świetnie ze sobą współpracowały. Płyta reprezentuje wszystkie poziomy miłości: kończenie relacji z miłością, robienie miejsca na nowe uczucie, a także miłość do samego siebie. Wielu astrologów uważa, że krwawy Księżyc może nieźle namieszać w emocjach, a ja myślę, że moja nowa płyta świetnie będzie to reprezentować.


Najnowszy utwór jest następcą „I Wish You Roses”, wydanego w styczniu wraz z teledyskiem w reżyserii Cho Gi-Seok. Piosenka zdobyła uznanie krytyków, z czego „PAPER” chwalił jego „luksusową” oraz „nieskazitelną produkcję”.

Wiosną Uchis wyruszy w trasę po Ameryce Północnej. Większość koncertów jest już wyprzedana. Ponadto, artystka należy do największych gwiazd na tegorocznej Coachelli, Lollapaloozie w Chile, Argentynie i Brazylii oraz Estéreo Picnic w Kolumbii.

„Red Moon In Venus” nieprzypadkowo jest mieszanką soulu, R&B, popu i música urbana. Uchis od początku zamierzała stworzyć ponadczasowy album. Nie tylko doprowadziła swoje brzmienie do perfekcji, ale i wykroczyła poza wszelkie szufladki. To odzwierciedlenie wszechstronności jej ducha i talentu, które nieustannie zaskakują od 2012 roku.