Nigeryjska piosenkarka, autorka tekstów i malarka Nneka ogłosiła nowe terminy wiosennych tras koncertowych, po tym, jak pierwotne daty musiały zostać odwołane. Po wydaniu przez wytwórnię Vinyl najnowszego albumu “Love Supreme” (2022), a także teledysku do utworu “Yansh”, artystka wystąpi w Polsce z serią koncertów. 


Urodzona i wychowana w okolicach regionu Delta w Nigerii, Nneka Lucia Egbuna przeprowadziła się do Niemiec w wieku 20 lat, aby studiować antropologię na Uniwersytecie w Hamburgu. To właśnie w czasie studiów doskonaliła swój kunszt jako autorka tekstów piosenek. Twórczo oscyluje wokół takich gatunków, jak soul, hip-hop i reggae, nadając kreowanej muzyce poetycki rys. Jej politycznie nacechowane teksty – poruszające wiele kwestii społecznych, takich jak miłość macierzyńska, złamane serce czy dążenie do sprawiedliwości – szybko stały się jednym z najsilniej brzmiących, afrykańskich głosów.

Bilety na koncert dostępne w sprzedaży na www.followthestep.com oraz w bileterii Going.

Nneka – oprócz imponującej kariery muzycznej – angażuje się w ważne, społeczne inicjatywy. W 2016 roku dołączyła do grupy afrykańskich artystek o nazwie Les Amazones de l’Afrigue, aby zabrać głos w sprawach przemocy domowej, okaleczania żeńskich narządów płciowych i wykorzystywania seksualnego. Namiętne poczucie świadomości społecznej Nneki doprowadziło ją również do założenia organizacji charytatywnej The Rope Foundation (2012), która służy jako platforma dla młodych mężczyzn i kobiet do wyrażania siebie poprzez sztukę. Artystka jest także malarką oraz pełni funkcję ambasadora sztuki w Funduszu Rozwoju Kobiet Afrykańskich w Ghanie. Uczestniczyła w różnych imprezach charytatywnych wspierających młodzież w Nigerii i krajach sąsiedzkich. W 2020 roku uruchomiła profil na Instagramie, gdzie prezentuje m.in. swoją twórczość malarską.


W ciągu ostatniej dekady, niestrudzenie pracując, wydała pięć albumów, a także zdobyła przebój Top 20 w Wielkiej Brytanii i została zsamplowana przez Ritę Orę w jej singlu #1 “R.I.P”