John Legend spędził czas w Vevo Studios w Los Angeles w Kalifornii, aby promować swój najnowszy album, “LEGEND”. Siedzący za pianinem, ubrany w wypaloną pomarańczową poliestrową koszulę, zwycięzca EGOT dał znakomity występ wykonując singiel „Wonder Woman”.


Wyprodukowany przez Johna i producenta/tekściarza Ryana Teddera (Beyoncé, Adele) tętniący życiem podwójny album “LEGEND” przesycony jest zmysłowością i radością.

„ACT I” żywo przywołuje zmysłowe przyjemności sobotniej nocy – pełne pożądania, seksualności i przygody. Rozpoczyna się „Rounds”, wciągającą współpracą z niezastąpionym Rickiem Rossem. Inne utwory to „Splash” z udziałem Jhene Aiko i rapera Ty Dolla $ign, „Dope”, „letni, poprawiający nastrój utwór” z raperem JID („Rolling Stone”) i „Love” z udziałem Jazmine Sullivan, którą Legend zna, odkąd była młodą artystką. „ACT I” osiąga punkt kulminacyjny w uzależniającym i podnoszącym na duchu „All She Wanna Do” z udziałem Saweetie.

„ACT II” skupia się na uczuciu towarzyszącym Johnowi w niedzielny poranek, koncentrując się na uzdrowieniu, intymności i zaangażowaniu. Zawiera „Honey”, „namiętny, inspirowany jazzem” utwór R&B z udziałem Muni Long („Billboard”) i „Wonder Woman” z Dap Kings, wzruszający hołd dla siły i wdzięku wszystkich kobiet w życiu Johna. Inne utwory na „ACT II” to „Good” z udziałem Ledisi, opowieść o intymnym uzdrowieniu i uldze, jaką daje świadomość, że jesteś w związku z właściwą osobą, a także „Pieces”, wzruszająca ballada o stracie i żałobie.

„LEGEND” brzmi jak natychmiastowy klasyk, a jednocześnie niesie ze sobą powiew świeżości. Album podkreśla miejsce Johna w kanonie Czarnej sztuki, gdzie honorowanie historii przodków jest tak samo częścią egzystencji, jak miłość, piękno i radość.

Niedawna wizyta Legenda w Vevo Studios ma miejsce tuż po wydaniu “LEGEND (Solo Piano Version)” – specjalnej wersji albumu “LEGEND”, opartej jedynie na fortepianie. Album zawierający 12 utworów zawierał także covery piosenek Sade i Simon & Garfunkel.