Wielokrotnie nagradzana Leslie Feist powraca z szóstym solowym albumem „Multitudes”, następstwem wydanego w 2017 roku „Pleasure”. Płyta ukaże się już 14 kwietnia. Zapowiadają ją trzy nowe utwory „In Lightning”, „Love Who We Are Meant To” i „Hiding Out in The Open”.

Album „Multitudes” został wyprodukowany przez Feist, Robbiego Lackritza (The Weather Station, Bahamy, Robbie Robertson) i Mocky’ego (Jamie Lidell, Vulfpeck, Kelela). Miksem zajęli się Blake Mills (Fiona Apple, Bob Dylan) i Joseph Lorge.

„In Lightning” otwiera album mieszanką perkusji, gitary i smyczków Miguela Atwooda-Fergusona. Feist odcina się od szumu współczesnego świata. Napełnia swoich słuchaczy odwagą, aby spojrzeli w głąb siebie i dostrzegli coś bardziej osobistego niż zwykłe odbicie w lustrze („And in lighting flashes flash to show our natural age / And the lightning lights me up to be as God as I say”).


Kolejny utwór „Love Who We Are Meant To” przesiąknięty jest bolesnym wyznaniem artystki, której towarzyszy solowa gitara („We will struggle with the truth / That sometimes we don’t get to / Love who we are meant to”). Jej hipnotyzujący wokal porywa także w „Hiding Out In The Open”. To roztropna opowieść o istocie miłości, o której aż chce się śpiewać przy ognisku: „Love is not a thing you try to do / It wants to be the thing compelling you / To be you”.


Piosenki z płyty „Multitudes” powstały podczas pandemii, która zbiegła się z nagłą stratą ojca artystki oraz narodzinami jej córki. W obliczu ogromnych zmian, Feist oczyściła swoje teksty z tendencji do zakłamywania prawdy i postawiła na realizm – piękny w swych niedoskonałościach. Produkcja Feist i legendarnego Roba Sinclaira („American Utopia”, Peter Gabriel, Tame Impala) miała za zadanie zbliżyć ludzi, którzy spędzili wiele miesięcy w izolacji.

Na potrzeby albumu Feist powróciła do współpracy z Lackritzem i Mockym – w 2011 roku wspólnie stworzyli jej trzeci album „Metals”, pracując w przebudowanej stodole. Tym razem Lackritz i inżynier Michael Harris (Haim, Lana Del Rey, Vampire Weekend) zbudowali studio w północnej Kalifornii obok Redwood Forest. Dołączyli do nich także multiinstrumentaliści Gabe Noel (Kendrick Lamar, Harry Styles, Kamasi Washington), Shahzad Ismaily (Laurie Anderson, Lou Reed, Tom Waits) i znana z jej koncertów ekipa – Todd Dahlhoff i Amir Yaghmai. Na płycie gościnnie pojawia się również długoletni współpracownik Chilly Gonzales.


„Multitudes” to kolekcja 12 piosenek potwierdzających liczne talenty Leslie Feist. Artystka od zawsze tworzy skomplikowane dźwiękowe pejzaże i pisze niezwykle poetyckie teksty. Swój potencjał odkryła jako nastolatka, grając w lokalnym punkowym zespole. W 1999 roku zadebiutowała niezależnie wydanym albumem „Monarch (Lay Your Jeweled Head Down)”.