Dwukrotnie nominowany do nagrody GRAMMY raper Cordae rozpoczyna rok 2023 od wydania singla “Two Tens” z asystą Andersona .Paaka. Produkcją nagrania zajął się znakomity J. Cole. Singlowi towarzyszysz oficjalny teledysk, dostępny już w sieci. “Two Tens” to druga kooperacja rapowego duetu, przy czym ich pierwszy wspólny singiel “RNP” uzyskał w USA platynowy status. “Two Tens” służy również jako kontynuacja wizualizacji do utworu “Checkmate”, zrealizowanego do Madden NFL 23 Soundtrack. 


Cordae dokładnie wie, co chce powiedzieć. Starannie dobiera słowa i frazy. Dlatego też ten dwukrotnie nominowany do nagrody GRAMMY (“Best Rap Album” za “The Lost Boy” i “Best Rap Song” za “Bad Idea” [feat. Chance the Rapper]) raper, wychowany w Maryland, stał się jednym z najbardziej zaufanych narratorów współczesnego pokolenia. Niezwykłe życie dało mu wiele do powiedzenia. Przeszedł drogę od przyczep kempingowych i mieszkań komunalnych z matką, do stratosferycznego sukcesu. Po serii buzujących singli, osiągnął masę krytyczną dzięki swojemu przełomowemu debiutanckiemu albumowi 2019, “The Lost Boy”.

Raper znalazł swoje miejsce w Top 15 Billboard Top 200, a jego single “RNP” [feat. Anderson .Paak], “Have Mercy”, “Broke As Fuck” i “Kung Fu”, pokryły się złotem. Oprócz jednogłośnych pochwał ze strony Billboard, Complex, High Snobiety, New York Times, Pitchfork i Stereogum, zdobył dwie nominacje do nagrody GRAMMY w kategoriach “Best Rap Album” za “The Lost Boy” i “Best Rap Song” za “Bad Idea” [feat. Chance the Rapper].

Jest rzadkim przykładem artysty, który pojawił się w reklamie Super Bowl u boku legendarnego reżysera, zdobywcy Oscara, Martina Scorsese oraz w gronie “Freshman Class” XXL. Po drodze połączył siły z Roddy Richem i Antem Clemonsem przy utworze “Gifted”, jak również współpracował z Eminemem przy “Killer”.

Czerpiąc mądrości z podróży do Afryki, cierpiąc po stracie przyjaciela, który odszedł zbyt wcześnie, i ewoluując jako artysta i człowiek, Cordae na swoim drugim długogrającym wydawnictwie “From A Birds Eye View” opowiada swoją historię w panoramicznym technicolorze.

Anderson .Paak to ośmiokrotny zwycięzca GRAMMY, producent, autor piosenek, artysta & reżyser. Jego wysoko oceniany singiel “Lockdown” z 2020 roku wydany w dniu Juneteenth (Dzień Wyzwolenia, oficjalne święto w USA, obchodzone 19 czerwca, upamiętniające zniesienie niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych)., zanspirowany został po udziale .Paaka w proteście przeciwko brutalności policji w Los Angeles. Utwór “Lockdown” zdobył nagrodę GRAMMY za najlepsze melodyjne wykonanie, a politycznie nacechowany teledysk w reżyserii Dave’a Meyersa zdobył nominację do nagrody GRAMMY za najlepszy klip.  “Lockdown” znalazł się na wielu listach “Best Of” 2020 od NPR, The FADER, Complex i corocznej liście “Favorite Music” prezydenta Baracka Obamy. W październiku 2020 roku .Paak został mianowany pierwszym w historii globalnym ambasadorem muzycznym marki Vans. Artysta ma stałą współpracę z ikoniczną marką, która obejmuje ekskluzywne kolekcje obuwia i akcesoriów inspirowane południowo-kalifornijskimi korzeniami .Paaka. Jego dorobek reżyserski obejmuje m.in. tytuł reżysera roku 2022 BET Video Director of the Year oraz reżyserię cenionego teledysku Bonnie and Clyde do utworu “Motorbike” Leona Bridgesa. Ostatnio, .Paak dołączył do Bruno Marsa jako połowa superduetu R&B, Silk Sonic. Wydany 12 listopada 2021 roku album spotkał się z uznaniem krytyków na całym świecie i przyniósł duetowi 4 nagrody Grammy. Anderson .Paak jest gwiazdą, która wykorzysta swoją platformę do promowania nowych talentów w świetle reflektorów, tworząc własną wytwórnię APESHIT we współpracy z UMG.