Alternatywne kalifornijskie trio z Long Beach i stylistyczni spadkobiercy takich zespołów jak Joywave, Twenty One Pilots i X Ambassadors wystąpią na jedynym koncercie w warszawskiej Proximie! Muzyka grupy half•alive przeobraża się i “dorasta” razem z członkami zespołu: Joshem Taylorem, Brettem Kramerem i J Tylerem Johnsonem. Styl muzyczny zasadza się między indie popem, rockiem alternatywnym i electropopem z elementami R&B, funku i soulu.

Jako swoje inspiracje wymieniają film i psychologię, a konkretnie koncepcje Junga i Freuda, od których pochodzi nazwa zespołu. W 2018 roku do obiegu trafił ich kawałek „Still Feel”, który szybko otworzył wiele drzwi w branży (Top 10 w Alt Radio i 275 milionów odtworzeń singla na świecie).


Wydaniem ich pierwszego albumu „Now, Not Yet” zajęło się RCA Records. Niedługo później zespół zaproszono do wystąpienia w kultowym już projekcie NPR „Tiny Desk”. Za tym poszło wyprzedanie wszystkich koncertów na debiutanckiej trasie, występy w telewizyjnych show („Jimmy Kimmel Live!” i „The Late Late Show with James Corden”), a także debiuty na takich festiwalach jak Lollapalooza, Outside Lands czy Firefly. Singiel „What’s Wrong” który pojawił się w 2021 roku był przedsmakiem albumu, wydanego w 2022 roku pt. „Give me your shoulders”. W tym samym roku grupa wydała kolejny album Conditions of a punk”, z której pochodzi singiel „Did I make you up?”.  

Przed koncertem half•alive publiczność rozgrzeje WizTheMC.

Urodzony się w Cape Town w RPA, dorastający w Lüneburgu w Niemczech, a tworzący w kanadyjskim Toronto artysta wymyka się jednoznacznym szufladkom gatunkowym. Jak mówi „jego muzykę tworzą emocje płynące z serca”. Najnowszy minialbum, wydany w 2020 roku „What about now”, eksploruje nowy kierunek brzmieniowy w twórczości artysty, wykorzystując melodię i organiczne instrumentarium doskonale połączone z charakterystycznymi dla brzmienia WizTheMC bitami i rytmem.   

Bilety można zakupić, tutaj.