Singiel miał swoją prapremierę w „The Zane Lowe Show”, a następnie trafił na okładkę playlisty New Music Daily. To już drugi utwór zapowiadający nadchodzący album Chiiild „Better Luck in the Next Life”. Chiiild tak opowiada o „You Get Me (A Final Word)”:

– Chciałem po prostu z wami porozmawiać. Prosto i szczerze, bez owijania w bawełnę, dać wgląd w mój stan ducha, z nadzieją, że nawiążemy nić porozumienia. 


Wcześniej kanadyjski artysta zaprezentował „Bon Voyage”. Pierwszy singiel zapowiadający „Better Luck in the Next Life” to opowieść o kreatywnej wolności, osobistej równowadze i powrocie do domu. Oszczędny instrumental sprawia, że wokal staje się centralną częścią utworu, a introspektywny tekst wybrzmiewa jeszcze mocniej. Dzięki temu słuchacze mogą z łatwością przenieść się do świata, który tworzy Chiiild.

„Better Luck in the Next Life” to następca wydanego w 2021 debiutanckiego albumu „Hope for Sale”, który zebrał rewelacyjne recenzje m.in. w NPR, Complex, NYLON i wielu innych mediach oraz przekroczył 58 mln streamów na całym świecie. Krążek był nominowany do JUNO 2022 Awards w kategorii Alternatywny album roku, a Chiiild trafił na listę VEVO’s 2022 DSCVR Artists to Watch. Kanadyjczyk pojawił się także w programie „Jimmy Kimmel Live!”, gdzie wykonał single „Pirouette” i „Sleepwalking”. Na początku 2020 roku ukazała się jego debiutancja EP-ka „Synthetic Soul”.