To będzie jedyna taka noc! W piątek, 27 stycznia fani Billie Eilish zobaczą zapierające dech w piersiach nagranie występu z londyńskiej areny O2 w kinowej rozdzielczości 4K z dźwiękiem Dolby Atmos. Film będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Helios i Multikino w całej Polsce.

Artystka komentuje:

– Zawsze chciałam nakręcić muzyczny film, który oddałby energię moich koncertów. To były naprawdę wyjątkowe miesiące: znów mogłam udać się w trasę, występować na żywo i dzielić przestrzeń z niesamowitymi ludźmi z całego świata. Ten film jest wizualnym przeżyciem i upamiętnieniem wszystkiego, co pokochałam w tej trasie – zwłaszcza ludzi, którzy przyszli mnie zobaczyć. To moje podziękowanie.


Sam Wrench uchwycił koncert za pomocą 20 kamer. „Live at The O2” to nie tylko zapis 27 piosenek wykonanych w niewiele ponad 1,5 godziny, ale i intymnych momentów między Billie a jej oddaną publicznością.

Występ w Londynie był transmitowany na żywo dla Apple Music Live. Niedawno nagranie otrzymało nominację do nagrody Grammy dla Najlepszego filmu muzycznego. Rozszerzona wersja z sześcioma niepublikowanymi wcześniej występami zabierze widzów na całym świecie w niezapomnianą podróż.

20-letnia mieszkanka Los Angeles bez wątpienia jest jedną z największych gwiazd XXI wieku. Jej drugi album „Happier Than Ever” zadebiutował na szczycie zestawień najpopularniejszych płyt w aż 20 krajach, w tym w Polsce.


Eilish zadebiutowała w 2015 roku z singlem „ocean eyes”. Wydana cztery lata później płyta „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” osiągnęła szczyt listy Billboardu oraz zestawień w 17 innych krajach, stając się najczęściej odtwarzanym albumem 2019 roku. Obie dotychczasowe płyty – w całości napisane, wyprodukowane i nagrane przez Billie i jej brata FINNEASA – spotkały się z ogromnym uznaniem krytyków.

Billie przeszła do historii jako najmłodsza nominowana do Grammy artystka, wygrywając we wszystkich głównych kategoriach. Jest też najmłodszym w historii twórcą oficjalnej piosenki przewodniej do filmu o przygodach Jamesa Bonda. W tym roku singiel „No Time To Die” zdobył Oscara dla Najlepszej piosenki.