Diane Warren – zdobywczyni nagród Grammy i Emmy, 13-krotnie nominowana do Oscara, a od niedawna zdobywczyni honorowego Oscara – oraz Sofia Carson – uwielbiana na całym świecie piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i aktywistka – prezentują teledysk do piosenki „Applause” z filmu „Tell It Like a Woman”

Napisana przez Warren i wykonana przez Carson piosenka oddaje hołd sile i pozycji kobiet. Teledysk wyreżyserowała Javiera Eyzaguirre.

– To prawdziwy zaszczyt napisać „Applause” do tak ważnego filmu. Bycie częścią produkcji promującej kobiety przed i za kamerą było niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem – powiedziała Warren. – Piękny, dynamiczny głos Sofii Carson ucieleśnia emocje i siłę zarówno piosenki, jak i jej przesłania.

Carson dodaje:

– Jestem zaszczycona, że mogłam być głosem zadedykowanego kobietom z całego świata „Applause”! To niezwykle aktualne przypomnienie, aby oklaskiwać się za to, jak daleko zaszłyśmy i jak daleko zajdziemy. Walczymy jak kobiety, trwamy jako kobiety i robimy to razem. W imieniu wszystkich kobiet – Diane, dziękuję ci za „Applause”.

Diane i Sofia po raz pierwszy wspólnie wykonały piosenkę podczas lipcowej premiery „Tell It Like a Woman” na Festiwalu Filmowym w Taorminie. Następnie wystąpiły przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ.