“Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody” to hołd niezrównanej artystce. Film pojawi się na ekranach kin 23 grudnia 2022 roku. Już dziś premierą ma ścieżka dźwiękowa, na której znajdują się oryginalne utwory w wykonaniu Whitney, jak i współczesne remiksy z udziałem uznanych artystów.


Film został wyreżyserowany przez Kasi Lemmons, napisany przez nominowanego do Nagrody Akademii® Anthony’ego McCartena, wyprodukowany przez legendarnego szefa muzycznego Clive’a Davisa, z udziałem zdobywczyni Nagrody BAFTA® Naomi Ackie. Produkcja ta jest portretem wielowymiarowej kobiety. Od chórzystki z New Jersey do jednej z najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych artystek wszechczasów, widzowie zostają zabrani w inspirującą, przejmującą i pełną emocji podróż przez wyjątkowe życie i karierę Houston, z zapierającymi dech w piersiach występami i ścieżką dźwiękową zawierającą najbardziej ukochane przeboje.


W rolach głównych zobaczymy: Naomi Ackie, Stanley Tucci, Tamara Tunie, Nafessa Williams i Clarke Peters. Reżyseria: Kasi Lemmons. Scenariusz: Anthony McCarten. Produkcja: Denis O’Sullivan p.g.a., Jeff Kalligheri p.g.a., Anthony McCarten p.g.a., Pat Houston, Clive Davis, Larry Mestel, Molly Smith, Thad Luckinbill, Trent Luckinbill, Matt Jackson p.g.a., Christina Papagjika i Matthew Solloway. Producentami wykonawczymi są Naomi Ackie, Kasi Lemmons, William Earon, Marina Cappi, Erika Hampson, Josh Crook, Rachel Smith, Seth Spector, Dennis Casali, Janice Beard, Tanner Beard, Lexie Beard, Matthew Gallagher, Jane Bergere, Stella Meghie i Mackenzie O’Connell. 

Autorem zdjęć jest Barry Ackroyd ASC. Scenografem jest Gerald Sullivan. Montażystką jest Daysha Broadway, ACE. Nadzór nad VFX sprawuje Paul Norris. Projektantem kostiumów jest Charlese Antoinette Jones. Autorem oryginalnej muzyki jest Chanda Dancy. Wykonawczym producentem muzycznym jest Rodney Jerkins. Kierownikiem muzycznym jest Maureen Crowe. Casting przeprowadziła Kim Coleman, C.S.A.