Wschodząca gwiazda, Bree Runway, prezentuje EPkę-niespodziankę: „Woah, What a Blur!”. To prezent dla oddanych fanów oraz uczczenie minionego roku. Wydawnictwo zostało wyprodukowane przez długoletnich współpracowników EASYFUN, LIOHN & Khlar („ATM”, „APESHIT”, „DAMN DANIEL”). Nie ulega wątpliwości, że artystka dobrze wie, czego chce. Słychać to chociażby w „BREEE!”: „She can’t sleep where I sleep / tell her to get like me”, ostrzega, emanując pewnością siebie.

– Jeszcze nigdy nie byłam tak rozbudzona. Po tak mglistym roku przyszedł czas na restart – mówi artystka. – Tworząc to wydawnictwo, znów ożyłam. Na chwilę wypadłam z gry, ale jestem z powrotem. Praca z producentami, których kocham oraz poczucie większej siły sprawiają, że jestem gotowa zaakceptować siebie i swoje mocne strony. „WOAH, WHAT A BLUR!” jest ucieleśnieniem tego, jak niejasny był ten rok – zarówno w moim życiu osobistym, jak i zawodowym. Odwiedzam najgłębsze zakamarki mojej duszy i dokładnie pokazuję je wszystkim wokół.

Ta zaledwie 5-utworowa EPka jest doskonale dopracowaną paletą dźwięków łączącą rap, elektronikę, rock i soul. Bree nie tylko przypomina o swojej pozycji w krajobrazie 2022 roku, ale i zaszywa rany przeszłości. W utworze „FWMM” ostrzega przyszłych partnerów, by ostrożnie się z nią obchodzili: „When you’re touching me be gentle”. Jak podkreśla, zbyt ciężko pracowała na swoje szczęście, by teraz je zaprzepaścić.

Przełomowa artystka goszcząca na okładce brytyjskiego „Rolling Stone” zaprezentowała także zapowiadaną wcześniej współpracę ze Stormzym, „PICK YOUR POISON” opowiadającą o bólu złamanego serca. Artyści po raz pierwszy spędzili razem czas na tegorocznej Coachelli. Stormzy ujawnił, że utwór był już gotowy i tylko czekał na wokal Bree.

– To takie niewiarygodne, że Stormzy nazywa mnie gwiazdą! Sprawia, że czuję się komfortowo jako artystka w Wielkiej Brytanii – mówi Bree.


„WOAH, WHAT A BLUR!” to następca wiralowego hitu „THAT GIRL” i podsumowanie kilku miesięcy autorefleksji, podczas których wokalistka zrobiła porządki na liście kontaktów. Silna jak nigdy wcześniej, Bree jest gotowa na niesamowity rok 2023.