Natalia Kukulska, wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz raper, kompozytor i producent muzyczny Miuosh połączyli swoje dwa muzyczne światy, by po raz pierwszy stworzyć duet. Powstał utwór o sile i przebaczeniu, o nadziei i mocy, a także odwadze, która uskrzydla, by sięgać po swoje marzenia. Muzycy w ten sposób chcą wesprzeć działania prowadzone przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. 8 grudnia odbyła się oficjalna premiera piosenki i teledysku pt. „Korzenie i skrzydła”.

Dla Natalii Kukulskiej i Miuosha to pierwszy wspólny projekt artystyczny. Muzycy są autorami poruszającego tekstu i muzyki do utworu, a także odpowiadają za jego produkcję. Już od pierwszych nut ściśle ze sobą współpracowali idealnie się uzupełniając.

– Od samego początku czuliśmy, że ma to być utwór, który zostanie z nami na długo. Coś ponadczasowego i niedosłownego. – mówi Natalia Kukulska.

Wynikiem tej współpracy jest kompozycja, która niesie ogromną siłę do rozliczenia się z trudną przeszłością i śmiałym pójściem w nową stronę. Muzycy czują dumę i wzruszenie, że utwór powstał właśnie dla SOS Wioski Dziecięce. Natalia Kukulska, od lat wpiera działanie Stowarzyszenia, teraz dołączył do niej Miuosh, z dużym zrozumiem problemów z jakimi na co dzień borykają się podopieczni SOS Wioski Dziecięce. Tą kompozycją zwracają uwagę na ogrom nieszczęść i dramatów, jakie spotykają opuszczone dzieci w Polsce, ale chcą dać im nadzieję i siłę do wejścia w lepszą przyszłość.

– Każde dziecko z SOS Wiosek Dziecięcych ma własną niepowtarzalną historię, własny trud, ale też marzenia. Korzenie i skrzydła są tego odzwierciedleniem. Z jednej strony pogodzeniem się z przeszłością, a z drugiej – odważnym patrzeniem w dorosłe życie. – komentuje Miuosh. – Myślę, że każdy z nas odnajdzie w tym utworze cząstkę siebie – dodaje.

„…Usłysz, zobacz nasze SOS…” – to jeden z wersów, jakie słyszymy w utworze, z którego cały dochód z odtworzeń w serwisach streamingowych pomoże Stowarzyszeniu zorganizować rodzinne święta dla osieroconych dzieci oraz zapewnić utrzymanie Rodzinom SOS.

– Tekst piosenki chwyta za serca i szalenie nas wzrusza. To wołanie o pomoc, które jest bliskie naszemu sercu. Wołanie w imieniu wszystkich dzieci, które potrzebują naszej miłości i wsparcia. – komentuje Aleksandra Granada, Dyrektora Krajowa w SOS Wioskach Dziecięcych w Polsce. Jak dodaje – Piosenka ma ogromny ładunek nadziei i mocy. Myślę, że pomoże wielu dzieciom odzyskać wiarę w swoje możliwości i poczucie własnej wartości.