Masego – wokalista, samouk, autora tekstów, raper, DJ i multiinstrumentalista – zapytany o to, czego chce od swojej kariery, odpowiada po prostu: stworzyć doświadczenia, które ludzie zapamiętają i muzykę, która sprawi, że poczuje się dobrze. Do samookreślonego gatunku TrapHouseJazz, Masego wnosi do humor i wrażliwość, jednocześnie dodając instrumenty, które pozornie tam nie pasują.

Autor przeboju „Tadow” zagra dwa koncerty: 8 grudnia 2022 w Warszawie (Stodoła) i 9 grudnia 2022 w Poznaniu (Tama).


Od energetycznej EPki „Pink Polo” z 2016 roku po jego debiutancki album „Lady Lady” z 2018, urodzony na Jamajce artysta zdobył uznanie na całym świecie. Platynowy przebój z udziałem FKJ, „Tadow”, wylądował na wszystkich liczących się listach przebojów. 

Jego najnowszy album „Studying Abroad” to kolejny przykład przemyślanych kompozycji na bardzo wysokim poziomie. Sygnalizuje moment osobistego rozwoju i poszerzania horyzontów, zarówno w muzyce, jak i poza nią. 


Masego kontynuuje pracę nad muzyką dla siebie i innych, kładąc fundamenty pod bycie kimś więcej niż tylko artystą estradowym. Wyrósł także na mentora, biznesmena i wkrótce wizualnego storytellera. Zainspirowany pracą japońskiego animatora, reżysera i artysty mangi Hayao Miyazakiego, Masego pracuje nad projektem anime, który łączy jego miłość do sztuki, muzyki i opowiadania historii z pragnieniem bycia mentorem dla ilustratorów, muzyków i pisarzy, którzy chcą udoskonalić swoje rzemiosło.

– Po prostu próbuję wznieść się na wyższy poziom, jeśli ktoś powiedziałby: „Jesteś legendą”, chcę w to uwierzyć – mówi. – Chcę nadal tworzyć i wpływać na kulturę w taki sposób, że kiedy spojrzymy na nią wstecz, powiemy, „o tak, to było fenomenalne”.