Po fantastycznym powrocie w 2022 roku, największy festiwal w Europie, Sziget z siedzibą w Budapeszcie (Węgry) ogłasza pierwszą falę artystów w 2023 roku, wśród których znaleźli się światowej klasy headlinerzy: Billie Eilish, David Guetta, Florence + The Machine oraz Imagine Dragons. W dniach 10-15 sierpnia 2023 roku na Wyspie Wolności wystąpią także Sam Fender, YUNGBLUD, Foals, Jamie xx, M83, Moderat, Frank Carter & The Rattlesnakes, Niall Horan, Sven Väth, Mimi Webb, Nothing But Thieves, Two Feet, Viagra Boys, Amyl and The Sniffers, 070 Shake, TV Girl, Dixon, Baby Queen, The Comet is Coming, Youngr, Los Bitchos, Destroy Boys, Kelly Lee Owens, Mall Grab, Partiboi69, Parra for Cuva, Jungle By Night, yunè pinku, Hannah Grae oraz więcej artystów, którzy zostaną dopiero ogłoszeni.

Sześciodniowe karnety i opcje zakwaterowania na Sziget 2023 są już dostępne w sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć na stronie szigetfestival.com.


W trakcie 5 dni Sziget corocznie przekształca budapeszteńską wyspę Óbuda w „Wyspę Wolności” (Island of Freedom), stając się całościowym doświadczeniem, które zaprasza festiwalowiczów do porzucenia codzienności i zanurzenia się w świecie wolności, przyjaźni i odkryć kulturowych.

Na 29. edycji festiwalu poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko. Na Sziget wystąpi dwukrotna zdobywczyni BRIT Award Billie Eilish, w ramach światowej trasy koncertowej Happier Than Ever. To wyczekiwany koncert, biorąc pod uwagę plotki o planowanym ukazaniu się trzeciego albumu artystki w 2023 roku. Gwiazdor muzyki dance, David Guetta powróci na główną scenę Sziget po oszałamiającym występie w 2018 roku i ze świeżą paczką piosenek pod pachą – po wydaniu „Crazy What Love Can Do” z Becky Hill, „I’m Good (Blue)” z Bebe Rexhą i niedawno wydanym superhicie „Damn (You’ve Got Me Saying)”.

Brytyjska królowa indie rocka Florence + The Machine wniesie swoją mistyczną energię i muzykę na główną scenę Sziget po wydaniu docenionego przez krytyków albumu „Dance Fever” oraz po tegorocznej trasie koncertowej, pełnej w większości wyprzedanych koncertów. Amerykański pop-rockowy zespół Imagine Dragons zniewoli tłum swoimi przepełnionymi emocjami utworami. 2023 rok to także powrót brytyjskiego muzyka, Sama Fendera, oraz kultowej legendy Oksfordu, Foals, prezentujących swój najnowszy album „Life Is Yours”. Dla wszystkich lubiących nostalgię, po przerwie w występach na żywo powróci M83.

Od rocka przez pop po muzykę elektroniczną — na Sziget Festival każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas nowej edycji festiwal zaprezentuje serię światowej klasy występów, odbywających się na ponad 50 scenach i w przestrzeniach z muzyką elektroniczną, takich jak scena w Koloseum. Inne atrakcje pierwszego ogłoszenia to ulubieniec publiczności i koneser parkietów Jamie xx, a także formacja Moderat, która sprawi, że fani będą tańczyć do jej mrocznych, elektronicznych melodii. Samozwańczy „Prorok Przyjemności” Partiboi69 zaprezentuje swoje napompowane melodie i charyzmatyczną energię na Wyspie Wolności, obok urodzonego w Australii, ale mieszkającego w Londynie Mall Graba, prezentującego swoją beztroską osobowość oraz duży wybór bitów. W 2023 roku do składu dołączy także szef Innerversions, Dixon. Charyzmatyczna legenda muzyki Sven Väth, który poświęcił swoje życie muzyce elektronicznej, także zachwyci tłumy swoją zaraźliwą energią.

Sziget powraca w 2023 roku z delikatną zmianą daty, aby pomieścić więcej aktów tej edycji; nowe daty to 10 – 15 sierpnia 2023 r. Bilety sześciodniowe są już w sprzedaży w cenie od 325 €. Więcej informacji na temat Sziget można znaleźć na stronie szigetfestival.com.