Stormzy prezentuje długo oczekiwany trzeci albumu „This Is What I Mean”. Tuż przed premierą artysta ujawnił pełną listę współpracowników zaangażowanych w tworzenie płyty. Na swoim Instagramie opublikował specjalne wideo w reżyserii wieloletniego dyrektora kreatywnego, Zebie.

Poza Stormzym, nad płytą pracowali George Moore, Knox Brown, Ayanna, Oxlade, Dion „Chord Lord” Wardle, Scribz Riley, KZ, Tempoe, Ms Banks, Owen Cutts, Ayra Starr, India.Arie, Juls, Joel Peter & Calum Landau, Amaarae, tendai, STORRY, Teni, Nao, GRADES, Debbie, Elmiene, Jacob Collier, Sampha, Black Sherif, P2J oraz PRGRSHN.

Stormzy jest nie tylko jednym z najwybitniejszych raperów w Wielkiej Brytanii, ale także jednym z najbardziej utalentowanych muzyków i prawdziwą ikoną kultury. Jego trzecia płyta jest niezaprzeczalnym klasykiem, czerpiącym z każdego stylu oraz gatunku. Bezbłędnie wypełnia każdą lukę między soulem i hip-hopem.

Odważny krok naprzód po jego dwóch poprzednich, uznanych przez krytyków płytach #1 („Gang Signs & Prayer” i „Heavy Is The Head”), nowy album to nie tylko kandydat na listy przebojów, ale również intymny list miłosny do muzyki. Stormzy intensywnie wykorzystuje osobiste i liryczne motywy, które obnażają słabości, żal, uzdrowienie, radość i triumf w niekonwencjonalny dla rapu sposób.


Pewność siebie, która napędzała jego proces twórczy, wywodzi się z wyjątkowego źródła. Pandemia zaoferowała mu bowiem coś, czego od dawna brakowało artyście: czas. Postanowił więc wykorzystać go w stu procentach.

Spora część twórczej energii, która ukształtowała album, pochodzi z muzycznego wyjazdu na wyspę Osea w hrabstwie Essex. Otoczony przez czołowych producentów i muzyków, Stormzy każdego ranka jadł i modlił się ze swoimi współpracownikami. Resztę dnia spędzali na twórczym działaniu.