Woodkid i artysta wizualny Saad Moosajee prezentują zachwycający klip do utworu „Reactor”. Praca nad wideo trwała dwa lata. Słynny wokalista, producent i reżyser Woodkid niedawno zakończył trasę koncertową S16, podczas której promował album o tej samej nazwie i dwukrotnie odwiedził Polskę. Francuski artysta wystąpił łącznie dla ponad 200 tysięcy fanów. By uczcić powrót do domu i podziękować słuchaczom za wsparcie, Woodkid zaprezentował klip do „Reactor”, jednego z utworów z „S16”.


Zachwycające wideo powstało we współpracy z artystą wizualnym Saadem Moosajee. Prace nad klipem trwały dwa lata z pomocą m.in. Unreal Engine – mechanizmu tworzenia choreografii na żywo, przy zastosowaniu technologii motion capture. Dzięki temu całość prezentuje się jak rasowy blockbuster. Kolejne warstwy znaczeń i symbolizmu opowiadają o kolizji pomiędzy ludzkością a technologią, ze szczególnym uwzględnieniem motywów kreacji i destrukcji. Wszystko podane jest w bardzo futurystycznym sosie.

– Utwór „Reactor” napisałem dla Suginami Junior Chorus z Japonii, nagraliśmy go w 2020 roku w Tokio. To hołd dla muzyki minimalistycznej, jak również dla anime, które było bardzo ważnym elementem sztuki, gdy byłem młodszy. Skontaktowałem się z Saadem dwa lata temu, po premierze „S16”. Już wtedy byłem wielkim fanem jego twórczości. Oboje z wielką pasją podchodzimy do animacji, choreografii i tańca. Kiedy zapytał, czy może zrobić wideo do jednego z utworów na albumie, zgodziłem się natychmiast i dałem mu sporo czasu na stworzenie tego pięknego filmu. Dzięki klipowi, piosenka nabrała nowego wymiaru. To wspaniały prezent dla fanów z okazji drugich urodzin „S16” – opowiada Woodkid

Saad dodaje:

– Piosenka była zainspirowana złotymi czasami anime z lat 90. – tytułami takimi jak „Akira” czy „Ghost in The Shell”. Oba filmy są przełomowe, a ich powstanie było możliwe dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu i ogromnej pracy wielu osób. Myślę, że w obecnych czasach coraz rzadziej zdarzają się tak pieczołowicie tworzone teledyski.

Woodkid ma na koncie niemal milion sprzedanych albumów, nominacje do 3 nagród Grammy oraz reżyserię klipów dla największych gwiazd światowej muzyki – Katy Perry („Teenage Dream”), Taylor Swift („Back To December”), Lana Del Rey („Born To Die”) i Harry Styles („Sign of The Times”). Niedawno singiel „Ryn Boy Run”, oryginalnie wydany w 2012, ponownie stał się hitem, a to za sprawą TikToka. Obecnie utwór ma ponad 200 mln streamów na Spotify. Woodkid nagrał także utwór na potrzeby soundtracku do „ARCANE” Netflixa, produkcji z uniwersum League of Legends. Tytuł niedawno stał się najlepiej ocenianym serialem Netflixa w IMDB i Rotten Tomatoes. „Guns for Hire”, bo o tej piosence mowa, ma już ponad 30 mln streamów w Spotify.