“Don’t Give Up On Me” 20th Anniversary Edition to reedycja albumu nagrodzonego nagrodą Grammy (Best Contemporary Blues Album) Króla Rock’n’Soulu – wielkiego Solomona Burke’a. Z nowym masteringiem i nowym opakowaniem z książeczką zawierającą ekskluzywne zdjęcia z sesji nagraniowej oraz dodatkowe notatki. Do tracklisty został dołożony także bonusowy utwór “I Need A Holiday”.

“Don’t Give Up On Me” zostało nagrane na żywo w studiu w ciągu czterech dni  z zespołem, którego liderem był kościelny organista Burke’a, Rudy Copeland. Na płycie, wyprodukowanej przez Joe Henry’ego, znaleźli się również Daniel Lanois i ceniony zespół gospel The Blind Boys of Alabama. Album zawiera kompozycje wyśmienitych artystów, w tym Boba Dylana, Vana Morrisona, Toma Waitsa, Elvisa Costello, Barry’ego Manna & Cynthii Weil, Nicka Lowe’a, Briana Wilsona, Joe Henry’ego i Dana Penna, z których wszyscy przypisują Solomonowi głęboki wpływ na ich twórczość. Żadna z tych piosenek nie została wcześniej wydana, a Solomon czyni każdą z nich swoją własną dzięki dynamicznemu wykonaniu. Niewiele razy wcześniej zdarzyło się, aby taki przekrój wielbionych talentów popowych zjednoczył się  na jednym albumie, ale przecież niewielu jest wokalistów na takim poziomie artystycznym jak Solomon Burke.

„Cały album był bardzo ekscytujący i było przejmujące, że wszyscy ci artyści jak Bob Dylan, Elvis Costello, w ogóle pomyślą o mnie” – mówił Burke. „Scharakteryzowałbym to jako sztukę, dzieła sztuki, piosenki, które były napisane w jakiś sposób z myślą o mnie, w umysłach każdego z tych autorów – wszystkie z nich są piękne. Chciałem, aby każde dzieło tej sztuki wisiało w moim własnym pałacu. Dla mnie wszystkie zajmują specjalne miejsce. To było niezwykłe”.


Solomon Burke, król rock & soul, był wielkim człowiekiem z jeszcze większym talentem i czczonym wokalistą, którego mistrzostwo jest nieporównywalne z żadnym innym przedstawicielem stylu, który w dużej mierze zapoczątkował. Burke był ucieleśnieniem głębokiego soulu z ponad pięćdziesięcioletnią karierą, która zaowocowała serią płyt konsekwentnie głębokich pod względem emocjonalnym, artystycznym i duchowym.