Nowy album “Dialog II” L.U.C. & Rebel Babel Ensemble to epickie przedsięwzięcie przygotowywane przez kilka lat. Jest to wielogatunkowy projekt dla pokoju, dialogu oraz dywersyfikacji kultur. Pojawiają się w nim artyści nie tylko z Europy, ale i również z innych kontynentów – meksykański raper Danger AK czy ikona latynoskiego rapu Arianna Puello. Całość osadzona jest w cyrkowych klimatach i samplach dwudziestolecia międzywojennego połączonych z orkiestrami, elektroniką, folkiem i jazzem. 

Lirycznie poznamy różne punkty widzenia na najważniejsze problemy współczesnego świata. W albumie „Dialog II” pojawi się mocna reprezentacja hip-hopu – Adi Nowak, Peja, Abradab, Bisz, Nullo, Don Guralesko, Hans (52 Dębiec) Afrojax z Afrokolektywu, a także kaszubscy raperzy Dawid Zły & Dot. Towarzyszyć im będą m.in. Igo z Bass Astral, Patrycja i Grzegorz Markowscy, Renata Przemyk oraz Sarsa. Na płycie pojawią się, także wątki jazzowe w wykonaniu Wojciecha Staroniewicza, Irka Wojtczaka i Przemka Dyakowskiego. Całość stanowić będzie wyjątkowe ponadnarodowe, ponadpokoleniowe i ponadgatunkowe spotkanie w ramach nieograniczonej orkiestry języków. 


Międzynarodowa orkiestra Rebel Babel Ensemble założona przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego albumem „Dialog I” połączyła ponad 11.000 muzyków z 16 krajów. Na licznych koncertach i festiwalach w Europie i USA zawodowcy zagrali z młodzieżowymi, ochotniczymi i akademickimi orkiestrami tworząc niezwykłe spotkania światów i kultur będące spełnieniem marzeń wielu młodych muzyków. 

Dziś swoją premierę ma również singiel „Iluzji Łąka 2″, do którego teledysk będzie dostępny 11.11.22 w serwisie YouTube.


Utwór jest kontynuacją rozprawki i dywagacji na temat współczesnej Polski, którą mieliście okazję usłyszeć w pierwszej części utworu „Iluzji Łąka” z Anią Rusowicz. Tym razem singiel powstał z gościnnym udziałem świetnych tekściarzy i obserwatorów – Hansem z 52 Dębiec, Nullizmatykiem z Trzeciego Wymiaru i Adim Nowakiem.