Czasami sobie myślę 
Że kiedy mrugam 
Coś tracę 
I wszystkie dobre rzeczy 
Dzieją się 
Kiedy powieki opadają 

Pierwsze wersy utworu zmuszają do refleksji, pozwalając pochylić się nad tęsknotą do tych wszystkich miejsc, w których kiedykolwiek nas zabrakło…  

Utwór „Kiedy Mrugam” powstał w wyniku współpracy dwojga artystów, którzy swoją intencję ukierunkowali na „tu i teraz”. Piękny w dźwiękach i przejmujący w warstwie lirycznej singiel jest swoistym drogowskazem w stronę uważności – do której obydwoje zachęcają. 

Nowy singiel Ani Karwan jest kolejną odsłoną, zapowiadającego przez wytwórnię Agora Muzyka wydawnictwa. Wsłuchując się w utwór „Kiedy mrugam” dostajemy wiadomość z serca do serca. Od Artystki dla słuchaczy.  

Ania Karwan o „Kiedy mrugam” 

“Kiedy mrugam to moja refleksja o tym, że wszędzie jest dobrze, gdzie nas nie ma, a presja, oczekiwania i stres w jakim żyjemy nie pozwalają nam być „tu i teraz”. Przez lata towarzyszyło mi uczucie rozdarcia między tym, gdzie byłam, a gdzie chciałam być. Będąc na scenie tęskniłam za domem, w domu tęskniłam za sceną. Praca nad emocjami pozwoliła mi poczuć spełnienie bycia w teraźniejszości, a piosenka jest zapisem tej drogi, a w interpretacji tego stanu pomógł mi Leszek Możdżer. Nasze wyjątkowe spotkanie zaowocowało nagraniem i szczególnym dla mnie występem, z którego powstał teledysk piosenki. Współpraca z tak świadomym i obudzonym Artystą wznosi ten utwór na jeszcze wyższe wibracje. Do tego zmierza mój drugi album, jak i cała artystyczna droga. Żyć świadomie i uważnie.” 

Leszek Możdżer o „Kiedy mrugam” 

“Tekst piosenki jest mi bliski, bo uważam, że prawdziwe odczuwanie życia jest tak naprawdę głęboko w środku, więc żeby w pełni żyć trzeba zamknąć oczy. Podczas grania z Anią czuję wyjątkową energię, przypuszczalnie oboje szukamy tego samego i dlatego następuje coś w rodzaju wzajemnego wzmocnienia.” 

Utwór „Kiedy mrugam” dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.