Dziś premiera albumu „Wariat” Piotra Zioły, który jest już dostępny w serwisach streamingowych i sklepach muzycznych. Do sieci trafił również klip do singla „Wariat”, będący odniesieniem do filmu Romana Polańskiego „Wstręt”, poruszającego temat wyobcowania, podejrzliwości wobec otoczenia i zmagań ze sobą. Obraz do piosenki to swoisty kolażowy remake, estetyczny hołd i (nie)śmiałe mrugnięcie okiem w stronę twórczości Polańskiego.


Wydawnictwo zapowiadają też trzy wcześniejsze single: „Błysk”, „Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez” i „Prąd” z pełnymi symboliki teledyskami, które współtworzył sam artysta jako reżyser i scenarzysta.

Piotr na swojej drugiej płycie zabiera nas w podróż, dzięki której odkrywamy co się u niego działo przez ostatnich kilka lat, kiedy to niespodziewanie zniknął ze sceny. Każdy z utworów w subtelny sposób opisuje doświadczenia z tego okresu. Artysta, z pomocą zaproszonych do pisania gości – Pauliny Przybysz, Justyny Święs, Bisza i Rasa – opowiada o człowieku, tytułowym wariacie, który mimo przeciwności losu ma odwagę czerpać z życia pełnymi garściami.

Kompozycje powstały w wyniku wspólnej pracy Piotra i znakomitych muzyków: Krzysztofa Kawałko, Marcina Ułanowskiego, Staszka Wróbla i Pawła Zalewskiego. Producentami albumu są Piotr „Emade” Waglewski i Jan Biedziak.

Album “Wariat” możecie zakupić, m.in. tutaj.