28 października nakładem wydawnictwa Afro Vibe ukazał się debiutancki, autorski album Alana Wykpisza – jednego z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych basistów jazzowych młodego pokolenia. Płyta „City Jungle”, to próba pokazania palety ludzkich emocji poprzez muzykę instrumentalną. Została nagrana w niekonwencjonalnym instrumentarium składającym się z dwóch zestawów perkusyjnych (Maksymilian Olszewski, Tymoteusz Papior), dwóch zestawów instrumentów klawiszowych (Paweł Kaczmarczyk, Dawid Lach), gitary (Jakub Mizeracki) oraz gitary basowej i kontrabasu lidera. Gościnnie na płycie pojawił się Wojciech Długosz „Mr Krime”.

Sam Alan Wykpisz o swoim autorskim zespole mówi w następujący sposób:

– „To zespół założony po to, by przekazywać emocje ubierając je w muzykę. Życie muzyka, to poniekąd życie w podróży od miasta do miasta, z kraju do kraju. Każda podróż ma różne fazy, jest czas na ekscytację, jest czas na zmęczenie, regenerację. Jest czas zawirowań i jest czas spokoju. O tej i innych podróżach chcemy opowiedzieć ze sceny, zabrać słuchaczy w drogę razem z nami w poszukiwaniu balansu.”

Premierowy koncert Alan Wykpisz Project promujący płytę „City Jungle” odbędzie się 18 listopada w Łomży w ramach Novum Jazz Festiwal.

Płyta „City Jungle” jest dostępna w serwisach streamingowych oraz w formie CD w sklepie Niezła Sztuka.