Fani muzycy jazzowej z Warszawy i okolic mogą się przygotować na prawdziwą ucztę. Już jutro, w piątek 28 października, o godz. 19:00 w Wolskim Centrum Kultury (Dom Społeczny, ul. Obozowa 65) odbędzie się koncert Steve Carrington Quintet. Muzykę Steve’a Carringtona można określić jako nowoczesny jazz, głęboko zakorzeniony w korzeniach afro-jazzowym, które pierwotnie przekazali Art Blakey, Dizzy Gillespie, Freddie Hubbard i inni wielcy. To energetyczna, swingująca i porywająca muzyka, w której występują najmocniejsi soliści świata jazzu.


Koncert jest częścią europejskiej trasy koncertowej promującej płytę Steve’a Carringtona zatytułowaną „Friends R Family”. Płyta została nagrana podczas pandemii COVID-19 i ma szczególny wydźwięk, ponieważ lider zespołu jest również lekarzem. Oprócz Steve’a w zespole zagrają Mark Kavuma na trąbce, Davis Whitfield na fortepianie i Ameen Saleem na basie, Dorota Piotrowska – perkusja. Koncert jednocześnie uświetni 85. jubileusz Domu Społecznego przy Obozowej 85, który obchodzony jest przez cały 2022 rok.

Zespół: Steve Carrington (soprano sax, EWI), Mark Kavuma (trąbka), Davis Whitfield (fortepian), Ameen Saleem (kontrabas), Dorota Piotrowska (perkusja).

Bilety można zakupić, tutaj.