Już 29 października ukaże się drugi album trójmiejskiej grupy Nene Heroine, tworzącej w stylistyce jazz/psychedelic. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie „Total Panorama” (Alpaka Records), zespół zaprezentuje nowy program pod tytułem MOVA”. Będzie to rozwinięcie dotychczasowej eksploracji muzycznego “tripu”, osadzonego we współczesnych brzmieniach, w który artyści zabiorą słuchaczy.

Utwór “Wola” to drugi singiel zapowiadający nowy album grupy. W utworze gościnnie pojawia się Kasia Lins, która jest również autorką tekstu. Teledysk do utworu wyreżyserował Maciej Aleksander Bierut.

Premiera albumu już 29 października!

Album “MOVA” ukaże się 29 października nakładem niezależnego labelu Alpaka Records, związanego z trójmiejską sceną muzyczną. Będzie to drugie wydawnictwo w dorobku zespołu.

Twórczość Nene Heroine to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych i emocjonalnych melodii wykonywanych przez grupę wybitnych muzyków. Publiczność Nene Heroine jest znacznie szersza, niż zamknięte grono wielbicieli tylko jednego gatunku. Muzycy zespołu nie lubią kompromisów, a jazz traktują wyłącznie jako punkt wyjścia do tworzenia nowych struktur. “MOVA” jest pretekstem do dalszych poszukiwań własnego stylu oraz pójścia o krok dalej i połączenia sfery dźwiękowej z aspektem wizualnym na scenie.

Okładkę albumu “MOVA” zaprojektował uznany polski projektant Patryk Hardziej, który fanom muzyki może być znany także z niedawnej współpracy z EABS przy albumie “2061”.