Najnowsza wersja piosenki Diddy’ego, wyprodukowana przez Rona Browza, dostarcza słuchaczowi nowojorskiej energii. Diddy rozpoczyna utwór od samplu „In the Air Tonight” Phila Collinsa. Yung Miami śpiewa ognistą zwrotkę, a Ashanti dodaje pikanterii nie tylko swoim silnym wokalem, ale i odważnym tekstem o minionych relacjach. Singlowy bundle zawiera także THE KINGS REMIX z udziałem Fabolous i Toreya Laneza, remiks DJ-ski autorstwa Cool and Dre, a także oryginał „Gotta Move On” z udziałem Brysona Tillera.

Na potrzeby teledysku, Diddy powrócił do rodzinnego Nowego Jorku, aby tanecznym krokiem przemierzyć ulice z Yung Miami i Ashanti. Teledysk wyreżyserował Kid Art, a dyrektorem kreatywnym zostali długoletni współpracownicy artysty, Laurianne Gibson Cameos, w tym King Combs, Justin Combs i Will Traxx. Produkcją piosenki zajął się Ron Browz.


„Gotta Move On” z gościnnym udziałem Brysona Tillera ukazał się w czerwcu. Utwór jest pierwszym singlem z długo oczekiwanego nowego albumu Diddy’ego, który w 2023 roku zostanie wydany za pośrednictwem jego wytwórni Love Records we współpracy z Motown Records.