Arooj Aftab opublikowała nową live wersję utworu „Udhero Na” z udziałem Anoushki Shankar. Nagranie zostało zrealizowane podczas występu Arooj w Barbican Centre w Londynie w czerwcu ubiegłego roku. W nagraniu udział wzięli także Maeve Gilchrist, Petros Klampanis oraz Darian Donovan Thomas.


O swoim samodzielnie wyreżyserowanym i wyprodukowanym występie na żywo, Arooj powiedziała:

– Ten koncert w Londynie był zdecydowanie jednym z naszych najlepszych w tym roku. Pokazaliśmy „Vulture Prince” w pełnej krasie. Publiczność – bardzo liczna – żywo reagowała i była bardzo podekscytowana. Czasem wyciszona i wzruszona, a czasem awanturnicza, żywa i głośna… Było wszystko, za co kochamy „Vulture Prince”. Występ z Anoushką był niesamowitym zaszczytem. Momentami byłam wzruszona i bliska łez, widząc i czując to wszystko co dzieje się wokół nas! Noc warta zapamiętania.

Studyjne nagranie utworu „Udhero Na” (w tłumaczeniu: „Proszę cofnij”) wzbogacone jest elektryzującym dźwiękiem sitaru Anoushki Shankar i harfy Maeve Gilchrist oraz syntezatorowym basem Maeve i samej Arooj. Wersja studyjna jest w całości zaaranżowana i wykonywana przez kobiety. Utwór pochodzi jeszcze z czasów nastoletnich Arooj.

W następstwie historycznego zwycięstwa na 64. rozdaniu nagród Grammy (pierwszy artysta z Pakistanu odznaczony tą prestiżową amerykańską nagrodą), Arooj Aftab wydała reedycję albumu „Vulture Prince” w czerwcu ubiegłego roku nakładem wytwórni Verve. Po raz pierwszy album ukazał się także w wersji winylowej (2LP). „Vulture Prince” stał się przełomowym albumem dla artystki, odbijając się szerokim echem wśród słuchaczy oraz lądując w zestawieniach najlepszych albumów takich mediów jak „The New York Times”, Pitchfork, NPR i „Variety”.

Spotify wyróżnił Arooj Aftab w serii Best New Artist i wybrał ją na swoją inauguracyjną ambasadorkę kampanii EQUAL w Pakistanie w marcu 2022 roku. Tworząc historię, Arooj Aftab koncertowała po świecie przez cały rok 2022, zdobywając publiczność i uznanie występami na festiwalach Coachella, Big Ears, w Metropolitan Museum of Art, a także w całej Europie, w tym podczas Off Festivalu w Katowicach.