Gwiazda wiolonczeli HAUSER zaprasza do wysłuchania “Theme for Ennio”, wzruszającego hołdu dla jego drogiego przyjaciela i znanego włoskiego kompozytora Ennio Morricone, wykonanego i skomponowanego przez syna Ennio, uznanego kompozytora, dyrygenta i pianistę, Andreę Morricone.

Andrea wkrótce wyrusza w światową trasę zatytułowaną Ennio Morricone – The Official Concert Celebration. Andrea Morricone to znany kompozytor i dyrygent. Wśród  wielu jego kompozycji najsłynniejszym być może jest “The Love Theme” z Cinema Paradiso, przy którym współpracował z ojcem i za który otrzymali nagrodę BAFTA.

“Mój ojciec jest autorem niezliczonych tematów filmowych i czułem, że najlepszym sposobem na uhonorowanie go jest napisanie utworu, który odda jego duszę i osobowość. Rezultatem jest “Theme for Ennio” – mówi Andrea. Obserwowałem karierę HAUSERA od dłuższego czasu. Przyciągnął moją uwagę nie tylko z uwagi na wspaniałą grę na wiolonczeli, ale także ze względu na zabawne i nowoczesne podejście do muzyki współczesnej. Gdy dowiedziałem się, że kocha twórczość mojego ojca i że nagrał wiele kompozycji Ennio w 2020 roku, byłem przekonany, że jest właściwym artystą do nagrania “Theme for Ennio”. Jestem szczęśliwy i zaszczycony, że przyjął moje zaproszenie do wspólnego nagrania tej kompozycji, co ma ogromną wartość emocjonalną dla mnie i mojej rodziny. Mam nadzieję, że publiczność będzie cieszyć się tą muzyką podczas moich koncertów. Uważam to za początek nowego rozdziału będącego hołdem dla wielkiej spuścizny mojego ojca.”.

“Dla mnie to wielki zaszczyt współpracować z Andreą nad tym wspaniałym utworem” – mówi HAUSER. “Ennio Morricone jest legendą, która zainspirowała tak wielu swoją muzyką, w tym również mnie. Mam nadzieję, że “Theme for Ennio” będzie chwilą refleksji i zadumy dla wszystkich przyjaciół i fanów Ennio.”


HAUSER występował w ponad 40 krajach na całym świecie (w tym w historycznych miejscach, takich jak Radio City Music Hall w Nowym Jorku i londyńska Royal Albert Hall) u boku takich gwiazd jak: Andrea Bocelli, Red Hot Chili Peppers i Elton John. Występował nawet w Watykanie i pojawił się w wielu programach telewizyjnych, w tym The Bachelorette, Today Show, Good Morning America, Ellen, The Late Show with Stephen Colbert, CNN en Español, a także w transmisjach sportowych, takich jak NFL i UEFA.