“Chyba” to pierwszy polskojęzyczny utwór w dorobku Pola Rise. Piosenka jest zupełnie nowym etapem w jej dotychczasowej karierze. To kontynuacja charakterystycznego stylu Poli, jednak w nowoczesnym i bardzo emocjonalnym wydaniu.

Pola Rise dała się poznać jako artystka wielowymiarowa, z własnym, rozpoznawalnym brzmieniem i charakterem. Po świetnie przyjętym debiucie “Anywhere But Here” i nagrodzonym trzema złotymi singlami albumie “To The Bone” w duecie z australijskim artystą Andym Wardem, przyszedł czas na debiut w języku polskim – to bez wątpienia jeden z kluczowych momentów w karierze artystki. Singiel “Chyba” to historia o wewnętrznej walce. Rezygnacji z wyznaczonych celów pod wpływem strachu i lęku.

“Można bać się różnych rzeczy. Tych znaczących, ale też tych prozaicznych. Śmierci, choroby albo wyjścia z domu i konfrontacji ze światem. Ja boję się codziennie. Każda sekunda wypełniona jest obawami. Najbardziej “Chyba” boję się odrzucenia i poczucia bycia niewystarczającą. Dotarłam do momentu, w którym postanowiłam przezwyciężyć strach i szczerze opowiedzieć o tym, co działo się w mojej głowie przez ostatnie miesiące.”

Utwór “Chyba” powstał we współpracy z Marcinem Borsem, producentem oraz Rafałem Olewnickim, kompozytorem i perkusistą zespołu Poli. Wraz z singlem pojawia się intrygujące wideo, które w nowatorski sposób pokazuje problem wyobcowania i niedopasowania do współczesnego świata. Autorem animacji jest Dawid Herda, a reżyserką i autorką pomysłu sama artystka.