„White Label” – trzeci singiel z nadchodzącego albumu Skalpela to harmonicznie urzekająca, nostalgiczna, chilloutowa kompozycja, w którym doszukać się można inspiracji twórczością mistrzów downtempo/elektroniki: Tosca czy Bonobo. 

Utwór oparty na chwytliwej melodii fortepianu, połamanym rytmie i elektronicznej linii wokalnej, odkrywa bardziej melancholijne oblicze wrocławskiej grupy. Poprzednie single zapowiadające nowe wydawnictwo: „Why Not Jungle” i „Momentum” trafiły na playlisty rozgłośni radiowych na całym świecie, m.in. kultowych stacji KEXP czy KCRW.


Po sukcesie krążka „Highlight” i singla „Escape” w remiksie Hani Rani, twórcy Skalpela – Marcin Cichy i Igor Pudło poczuli, że wypracowana przez nich formuła jazzu i elektroniki nadal budzi żywe emocje. Pewności siebie dodały im także doskonale przyjęte koncerty z żywym składem. „Origins” jest zatem albumem bardziej śmiałym i brzmieniowo różnorodnym. Skalpel pozostając wierni swoim korzeniom, uciekają od rutyny, szukając międzygatunkowych połączeń. Na „Origins” znajdziemy zarówno jazz jak i drum and bass, downtempo i electro, trip-hop oraz balearic, breakbeat, hip-hop, Krautrock.

Nowa płyta ukaże się 4 listopada nakładem NoPaper Records, zaś na świecie za dystrybucję odpowiada kultowa oficyna !k7. Nowy materiał Skalpel zaprezentuje też podczas release party w Katowicach (5.11 Hipnoza) oraz 2 grudnia na premierowym koncercie we Wrocławiu (A2 -Centrum Koncertowe).