28 października o godz. 19:00 w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz na deskach Novej Sceny TM ROMA wystąpi Łukasz Ojdana, który zaprezentuje materiał ze swojej solowej płyty “Kurpian Songs & Meditations”.

Dobry Wieczór Jazz to cykl koncertów na deskach NOVEJ Sceny Teatru Muzycznego ROMA zainicjowany w 2015 roku. Co miesiąc przedstawiamy starannie dobrane i charakteryzujące się wysokim poziomem koncerty artystów z Polski i zagranicy. Prezentujemy kolorowe oblicza jazzu i rozbudzamy muzyczne zmysły. Opiekunem artystycznym cyklu „Dobry Wieczór Jazz” jest Krzysztof Herdzin.

Bilety na koncert dostępne są tutaj.


Łukasz Ojdana – pianista jazzowy i kompozytor. W 2016 roku ukończył studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W latach 2018-2020 wykładowca w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek RGG – jednej z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich formacji jazzowych. W latach 2016-2018 członek Tomasz Stańko Band.


Występował na największych międzynarodowych festiwalach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Turcji, Rosji, na Węgrzech, w Korei Południowej, Kazachstanie, Islandii, Czarnogórze i Czechach. Współpracował z Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Paolo Fresu, Evanem Parkerem, Trevorem Wattsem, Adamem Bałdychem, Samuelem Blaserem, Vernerim Pohjola, Paulim Lyttinenem, RGG, Gianluca Petrella, Dominique Pifarelym, Adamem Pieronczykiem, Krzysztofem Herdzinem, Markiem Misiem, AUKSO, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Łukasz Ojdana to artysta wielokrotnie wyróżniany nominacjami do prestiżowej nagrody Fryderyk.

Jest członkiem sekcji jazzowej Akademii Fonograficznej przyznającej nominacje i nagrody polskiej branży muzycznej oraz laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Młoda Polska”, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dotychczasowa dyskografia pianisty liczy 11 wydawnictw fonograficznych wysoko ocenianych przez środowisko muzyczne, krytyków i słuchaczy.